بازگشت به سخن تاریخ|سایت و نرم افزار|پایان نامه ها|معرفی و دانلود کتاب|اصحاب و شاگردان|عصر امام|سیره و اندیشه امام|معرفی امام|مطالب گروه|صفخه اصلی ویژه نامه
مقالات ویژه نامه امام هادی (ع)

منتشر شده در:1392/11/04 بازدید:5

نوشته شده توسط سخن تاریخ
این نمایه خواندنی که در دانشنامه این امام عرضه شده است به منظور آشنایی هر چه بیشتر علاقه مندان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه ارائه گشته است. "زندگی امام"، " فرهنگ جامع سخنان امام هادی(ع)"، " چهل حدیث هادوی"، "سخنان معصومین(اندرزهای درخشان از هادی امّت)"، " تفسیر قرآن در کلام امام"، "گزارشی از موسوعه امام هادی(ع)"، " مکتوبات حدیثی ائمه علیهم السلام "، " زمینه سازی دوره غیبت" از عناوین این نمایه مناسبتی می باشند.

مطالعه بیشتر... اضافه کردن دیدگاه...


منتشر شده در:1392/11/04 بازدید:2

نوشته شده توسط سخن تاریخ
نرم افزار «خورشید هدایت» مجموعه ای چندرسانه ای است که به عنوان جامع ترین نرم افزار با موضوع امام علی النقی(ع) به همت مؤسسه عروج اندیشه ماندگار تولید و منتشر شده است. نرم‌ افزار «خورشید هدایت» که در مراسم اختتامیه جشنواره «امام من»(سال 1391) رونمایی شد، مجموعه‌ای چندرسانه‌ای است که به عنوان جامع‌ترین نرم‌افزار با موضوع امام علی‌النقی(ع) است که به همت مؤسسه عروج اندیشه ماندگار تولید و منتشر شده است.

مطالعه بیشتر... اضافه کردن دیدگاه...


منتشر شده در:1392/11/04 بازدید:2

نوشته شده توسط ناصر بهرامی
1. شبکه امام هادی(ع) در این شبکه چندین عنوان وجود دارد که به شرح ذیل است: 1.طلیعه، 2. تولد هادی امت، 3.کهکشان عظمت، 4.آفتاب هدایت، 5.نهضت ها، 6.شمیم معنویت، 7.نسیم سعادت، 8.فرهنگ دعا و زیارت، 9.خورشید علم و حکمت، 10.نشانه های عظمت، 11.خوشه چینان معرفت، 12.منحرفان از خط امام، 13.سایر موضوعات.

مطالعه بیشتر... اضافه کردن دیدگاه...

مقالات گروه

ثروت امام حسن (ع) از کجا بود و چطور هزینه می شد؟

دکتر نعمت الله صفری فروشانی: در خصوص امام حسن (ع) باید دانست که درآمدهای حضرت (ع) به عنوان از چند طریق انجام می شد؛ موقوفات پیامبر (ص)، موقوفات امام علی (ع) و موقوفات یا صدقات حضرت فاطمه (ص)- البته نه به معنای صدقه ای که در عرف متداول و رایج است - .

رویکردهای نجات بخش امام هادی(ع) در منازعه بین عقل و نقل

نوشته شده توسط خبرگزاری شبستان
حجت الاسلام محمد الله اکبری، رییس پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفتگو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان در تبیین برخی از راهبردها و برنامه های امام هادی(ع) در دوران خلافت بنی عباس گفت: نکته قابل توجهی که در زندگی امام هادی(ع) به چشم می خورد این است که آن حضرت در زمانه ای زندگی می کرد و دوران حیات ایشان دوره ای بود که اگر آن را به 30 تا 35 سال (زمان امامت حضرت) تقسیم کنیم 15 سال اول این دوره به گونه ای است که به لحاظ سیاسی حکومت عباسی عقل گرا است یعنی مأمون، پدرش هارون و پس از او معتصم و واثق خلفایی هستند که همان رسم و رسوم و فرهنگ عصر هارون را ادامه می دهند که اصطلاحا به دوره عقل گرایی مشهور است.

نقد و بررسى مقاله «برنارد لوئيس»   درباره زندگى امام هادى(ع)(مدخل دايرة المعارف اسلام)

نوشته شده توسط سيد قاسم رزاقى موسوى
نقد و بررسى مقالۀ «برنارد لوئيس»  ١ دربارۀ زندگى امام هادى عليه السّلام در دايرة المعارف اسلام از جهات گوناگونى قابل توجه و بررسى است: الف) كليت مقاله و ميزان بيان واقعيت زندگانى امام هادى عليه السّلام؛ ب) آموزه‌هاى جزئى نوشتار، بررسى تاريخى، و بيان موارد قوت و ضعف آن.