باز گشت به سخن تاریخ|سایت و نرم افزار|پایان نامه ها|کتاب شناسی|صفحه اصلی ویژه نامه امام سجاد (ع)
مقالات ویژه نامه امام سجاد-ع

منتشر شده در1392/08/04 بازدید:153


نوشته شده توسط آمنه علی جان زاده
از زمان هاي بسيار دور كتاب هاي اخلاقي و حقوقي فراوان تدوين يافته، ولي كمتر نگارنده و صاحب مكتبي وجود دارد كه نمونه ي كامل عملي و نمود عيني گفته ها و انديشه هاي خود باشد. كنيه او را ابومحمد، ابوالحسن و ابوبكر نوشته اسند، پدرش امام حسين بن علي بن ابيطالب عليه السلام و مادرش شهربانو دختر يزگرد سوم آخرين پادشاه سلسله ي ساساني است.

مطالعه بیشتر... اضافه کردن دیدگاه...


منتشر شده در1392/08/04 بازدید:61


نوشته شده توسط سخن تاریخ
بسم الله الرحمن الرحیم و اكبر حقوق الله عليك ما اوجبه لنفسه تبارك و تعالى من حقه الذي هو اصل الحقوق ومنه تفرع ؛ ثم (ما) اوجبه عليك لنفسك من قرنك الى قدمك على اختلاف جوارحك . ترجمه : بزرگترين حقوق خداوند بر تو حقيست كه آن ذات مقدس به عنوان حق خود رعايت آنرا برتو واجب نموده است ؛ حقـي كه اصل حقوق است و از آن حقـوق ديـگر منتشر ومتفرع ميشود و در درجه دوم حق خودت بر خودت ميباشد ؛ كه اين حقوق از فرق سر تا كف پاي ترا شامل ميشود .

مطالعه بیشتر... اضافه کردن دیدگاه...


منتشر شده در1392/08/04 بازدید:64


نوشته شده توسط سخن تاریخ
خدایت بیامرزد! آگاه باش که پروردگار را بر تو حقوقی است که سراپای وجودت را فراگرفته است: در هر جنبش و آرامشت در هر جایگاهی که به آن درآیی و در هر اندامی که آن را حرکت دهی و در هر ابزاری که آن را به کارگیری، از او بر تو حقی واجب است. برخی از این حقوق، بزرگتر از برخی دیگر است و ولاترین حقوق الهی، حق خود حضرت اوست که پاس داشت آن را بر تو واجب کرده است؛ و این حق، بن مایه دیگر حقوق است و هر حقی از آن ریشه می گیرد.

مطالعه بیشتر... اضافه کردن دیدگاه...


منتشر شده در1392/08/04 بازدید:69


نوشته شده توسط اسماعيل صابركيوج
چکیده انسان یک موجود اجتماعی است، زندگی در اجتماع و روابط اجتماعی منجر به تزاحم منافع و اراده­های افراد می­شود برای حل این مسئله، نیاز به یک سیستم و نظام جامعی می­باشد که حقوق و تکالیف افراد را در رفتار و ارتباط با دیگران مشخص نماید؛ اسلام به عنوان مجموعه دستورات، آداب و... جامع و ابدی در باب مسئله حقوق و تکالیف اجتماعی، نظری خاص دارد.

مطالعه بیشتر... اضافه کردن دیدگاه...


منتشر شده در1392/08/04 بازدید:63


نوشته شده توسط غلامرضا گلی زواره
حقوق اسلامی: جهانی و جاودانی «اسلام » آیین جهانی و جاودانی است که قوانین و موازین آن از سرچشمه وحی جاری گردیده است و چون مقررات آن منشایی آسمانی دارد، گستره آن تمامی حالات فردی و اجتماعی را دربرمی گیرد، مصالح و مفاسد امور، روابط و پیوستگی ها و ظاهر و باطن کارها را در نظر می گیرد و بر اثر گذشت زمان یا مقتضیات سیاسی و اجتماعی در اصل این قوانین دگرگونی ایجاد نمی شود .

مطالعه بیشتر... اضافه کردن دیدگاه...

موضوع بندی مقالات
تاریخی
شخصیتی
سیره
تفسیری قرآنی
اعتقادی
درباره صحیفه سجادیه
درباره رساله حقوق
فعالیت های امام
امام از نگاه دیگران
امام از نگاه مستشرقان
اصحاب حضرت
ویژه نامه های سخن تاریخ
ویژه نامه امام رضا (ع)
ویژه نامه امام جواد (ع)
ویژه نامه عید غدیر خم
ویژه نامه ماه محرم
ویژه نامه پیامبراعظم (ص)
ویژه نامه امام صادق (ع)
ویژه نامه امام عسگری (ع)
ویژه نامه روز تاریخ
ویژه نامه فاطمه زهرا(س)
ویژه نامه امام علی (ع)
ویژه نامه امام سجاد (ع)
ویژه نامه امام مهدی (ع)
ویژه نامه امام مجتبی (ع)
پربازدیدترین مطالب