بازگشت به سخن تاریخ|پرسش و پاسخ ها|مراکز مهدوی|وب سایت و نرم افزار|پایان نامه ها|گزارش و مصاحبه|معرفی و نقد کتاب|مقالات دیگران|مقالات گروه|صفحه اصلی ویژه نامه
مقالات ویژه نامه امام زمان (ع)
تحلیل گفتمان مهدویت در عصر شاه اسماعیل و شاه طهماسب صفوی (907 - 986 ق)
بررسی تحلیلی رویکردهای امویان به مسئله مهدویت
سبک شناسی مواجهه امامان معصوم علیهم السلام با مدعیان دروغین مهدویت
ابعاد و مولفه های تمدن زمینه ساز ظهور با تکیه بر مبانی دینی و اندیشه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
اثر بخشی کارکردگرایانه آموزه مهدویت در نظام اخلاقی تمدن اسلامی
اندیشه مهدویت و تمدن نوین اسلامی
بررسی و نقد دیدگاه «تاثیرگذاری منفی باور به مهدویت در مسیر پیشرفت تمدنی اسلام»
بن مایه های تمدن مهدوی و تاثیر آن در سبک زندگی
تطبیق انقلاب مشروطه با وقایع عصر ظهور!
تحلیل جایگاه آموزه های مهدوی در احیای فرهنگ و تمدن نوین اسلامی
دین و تمدن در گذار تاریخ (رویکردی راهبردی و تمدنی به مهدویت)
چرا اظهارات مربوط به ظهور از تب و تاب افتاده است؟
گونه شناسی رویکردهای آموزه مهدویت درچارچوب ظرفیت تمدنی
علل اوج‌گیری مهدی‌پژوهی و مهدی‌ستیزی در غرب و راه‌های مقابله با آن در پرتو نظرات حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای
مُلک عظیم؛ مهدویت و تمدن در قرآن کریم
واکاوی جایگاه تفکر مهدویت و حکومت جهانی مهدوی در افق تمدن نوین اسلامی
تجلي عدالت مهدوي در عدالت كارگزاران
واکاوی در هویت و زندگی مادر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف
اثبات تاریخی وجود امام زمان از راه بررسی منصب وکالت در عصر غیبت صغرا
بازخوانی عوامل پیدایش و انحطاط انشعابات انحرافی شیعه در غیبت صغرا
کاوشی درچرایی اندک بودن داده‌های شرح‌حال نگاری سمری و تاثیر آن بر جایگاه وکالتی ایشان
بازخواني سند و متن حديثي درباره تبار امام مهدي
بررسي تطبيقي شخصيت شناسي امام مهدي در ديدگاه فريقين
بازخواني عوامل پيدايش مدعيان دروغين مهدويّت و گرايش مردم به آنان
مقايسه انديشه مهدويت شيعه اثني عشري و نظريه پايان تاريخ فوکوياما
جزيره خضرا در ترازوي نقد
تاثير انديشه مهدويت در شکل گيري دولت فاطميان
كاوشي در بازشناسي مفضل بن عمر از راويان احاديث مهدوي
نقد و بررسي شبهات دکتر ناصر القفاري درباره انديشه مهدويت
بررسي و نقد نظرات پروفسور هانري كُربَن دربارة مهدويت
گزارشي از تاليف کتاب هاي مهدوي در حوزه علمي حله
آثار مهدوي ازنيمه دوم قرن پنجم تا نيمه دوم قرن هفتم هجري
سوء استفاده از انديشه مهدويت در جنبش روشنيه
مهدويت از ديدگاه دين پژوهان و اسلام شناسان غربي (دايرة المعارف اسلام چاپ کمبريج)
فرهنگ مهدويت در القاب خلفاى عباسى
دوره قاجار و تاليفات درباره مهدويت
مستشرقان و مهدويت
مهدويت در واقفيه و موضع‌گيري امام رضا عليه السلام
بررسي تاريخي گزارش شيخ صدوق درباره نرجس خاتون
مهدي(عج) و مهدويت از ديدگاه نهج البلاغه


  چاپ        ارسال به دوست


مقالات متفرقه تاریخی


چرا اظهارات مربوط به ظهور از تب و تاب افتاده است؟


نویسنده: حجت الاسلام رسول جعفریاندر یک مقطع، در کشور ما، اخبار ظهور در ایران بشدت رشد کرد و بازتاب قابل توجهی در جامعه داشت. مدعیان فراوانی در این گوشه و گوشه یافت شدند و مطالب شگفتی گفتند. این امر بی سابقه نبود، اما در آن دوره شدت گرفت. حالا یک سالی است که این مباحث فروکش کرده است. با این حال باید گفت به مناسبت تحولات سوریه و عراق، همچنان زمینه وجود دارد. در اینجا بخشی از اخبار مربوط به آن سالها را که از منابع خبری گرفته ام ارائه می کنم. بیشتر یک گردآوری است تا تحلیل.

به گزارش جماران به نقل از خبرآنلاین، ماجرای سی دی «ظهور نزدیک است» اوج یک جریان در طرح مسأله ظهور به صورتی تازه و نزدیک بود و البته قرار بود آن فعالیت ها ادامه یابد که بر اساس مسموعات، از سوی برخی از مراجع قانونی با آن برخورد شد. سی دی بعدی هم تهیه شد که حالا گزارش آن را خواهید دید. اما آن روزها، قبل و بعدش، هر از چندی داستانی و خبری و نکته ای و اظهار نظری در باره ظهور مطرح می شد. برخی از اخبار آن را جمع کردم. از سایت ها، مطبوعات، از اخبار و گزارشها. یقین ندارم همه درست باشند، اما به هر حال آن روزها، بازار این مطالب گرم بود.
... اما اکنون مدتی است به این قبیل مطالب کمتر پرداخته می شود.اینها بخشی از تبلیغات دولت قبلی و کسانی بود که در این باره دیدگاه و نظری داشتند و حمایت می شدند. در این زمینه مطمئن هستم که ما نیازمند تحقیقات بیشتری هستیم و در آینده همچنان به عنوان یک دوره شاخص در این زمینه مطرح خواهد بود. بنده فکر کردم همان اخبار را که یادی از آن روزها و بخشی از مسائل آن دوره است، یکجا گردآوری کنم و اینجا بیاورم. این قبیل مسائل هیچ گاه تمام نخواهد شد، از زمانی که نخستین ندادهای ظهورهای دروغین مطرح شده، تا همین اواخر و بعدها هم ادامه خواهد داشت. مطمئنا این مسائل، وقتی به شکل سبک مطرح شود، به اصل راستین مهدویت لطمه خواهد زد و به نداهای عدالت خواهانه قرآنی برای تحقق عدالت با تعبیر زیبای «بقیة الله خیر لکم ان کنتم مؤمنین» زیر سایه سنگین آن نداهای تبلیغاتی بی اساس، آسیب خواهد زد. آنچه می آید فصلی است که باید به کتاب مهدیان دروغین افزوده می شد اما متاسفانه به دلیل آن که هنوز زمینه برای چاپ مجدد آن فراهم نشده، باقی مانده و عجالتا تصمیم گرفتم عینا آن فصل را در اینجا بیاورم. این فصل حاوی بخشی از اخبار مربوط به ظهور و نزدیکی آن است که آن روزها مرتب در سایت ها مطرح می شد و هنوز هم وبلاگها و وبسایت هایی هست که کما بیش این گزارش ها را دنبال می کنند.

ماجرای «سی دی ظهور نزدیک است» در سال 89 ـ 90

ماجراهای مهدی‌گرایی در ایران در دوره دولت نهم و دهم شدت گرفت. در این زمینه، مطالب زیادی گفته شد که بیشتر حدس و گمان بود، اما در کل، هیچ نوع تکذیب صریحی از سوی کسانی که در پشت صحنه آن بودند یا متهم بودند که آن مباحث را تهییج می‌کنند صورت نگرفت. به علاوه رئیس دولت آن وقت، در این زمینه حساسیت ویژه‌ای داشت کرد تا فکر مهدویت را در گسترده‌ترین شکل آن ترویج کند. طبعا بحث در باره انگیزه‌های سیاسی آن به کار ما نمی‌آید و فقط آنچه را که اتفاق افتاد مروری کوتاه خواهیم کرد.
در ایران بحث علیه صهیونیسم به نوعی با بحث ظهور مهدی، بیشتر پس از انقلاب در هم آمیخته شده است. شاید بهترین شاهد همان مطالبی باشد که در کتاب عصر ظهور حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ علی کورانی آمده و از نقش ایرانیان در نابود کردن اسرائیل سخن گفته شده است. این مطلب اشاره به آیه چهارم و پنجم سوره اسراء است.
دولت یاد شده که با فضای ضد اسرائیلی سنگین کار تبلیغاتش را آغاز کرد، و از سوی دیگر، از تغییرات بزرگ و جهانی دم می‌زد، به طور طبیعی، نسبت به مسأله مهدویت رویکرد جدی‌تری به خود گرفت. در این زمینه، چندین مؤسسه و نشریه و دهها سایت و وبلاگ فعالیت خویش را آغاز کردند. برخی به دنبال کار علمی و برخی هم دنبال کارهای تبلیغاتی در این زمینه بودند.
یکبار هم رئیس جمهور وقت ایران که روی ظهور و شرایط ظهور تکیه خاصی داشت گفت، امریکایی‌ها به منطقه آمده اند تا جلوی ظهور را بگیرند. عبارت وی این بود: درست است که این مستکبران، به دنبال نفت و ثروت این کشور هستند، اما در زیر همه اینها یک استدلال برای خود دارند و بر اساس آن عمل می‌کنند. البته آن را در خبرها افشا نمی‌کنند. ما اسناد آن را به دست آوردیم که آنها معتقدند یکی از خاندان پیامبر اکرم در این نقطه ظهور کرده و ریشه همه ظالمان عالم را خواهد خشکاند. آنها همه این نقشه‌ها را کشیده‌اند که جلوی ظهور حضرت را بگیرند و می‌دانند ملت ایران زمینه‌ساز این حادثه بوده و یاران این حکومت خواهد بود. [به نقل از سایت Tabnak مورخه 13 آذر 88 با تیتر: سند داریم که آمریکا می خواهد جلوی ظهور امام زمان را بگیرد.]
یکی از مهم‌ترین آثار این تأکید بر مسأله ظهور و بحث از علائم آن، تولید سی دی «ظهور نزدیک است» در سال 89 بود که شرایط جهانی به ویژه دنیای اسلام را به گونه‌ای تصویر می‌کرد که ظهور بسیار نزدیک است. تطبیق علائم ظهور، ذکر نام افراد و مناطق و بسیاری از مسائل دیگر، حکایت از نوعی توقیت ـ گرچه نه خیلی معین ـ را داشت. مرور بر آن سی دی به راحتی می‌تواند نشان دهد که همه چیز در جهان اسلام، از سوریه و عربستان و ایران مهیاست تا مقدمات ظهور اتفاق افتد. بحث از سفیانی، سید خراسانی، شعیب بن صالح و مرور بر تحولات مهم جهانی مقدمه‌ای تلقی می شد تا نشان داده شود علائم ظهور کاملا تأیید کننده آن است که عن قریب اتفاقی شگرف خواهد افتاد.
در این فیلم، نفس زکیه با مرحوم آیت‌الله محمد باقر حکیم که در نجف اشرف به شهادت رسید، شعیب بن صالح با محمود احمدی‌نژاد، سید یمانی با سید حسن نصرالله، سفیانی با ملک عبدالله پادشاه اردن و... تطبیق داده شده است.
در باره این لوح فشرده اخبار فراوانی در سایت‌های خبری بود که بنده در اینجا گزارشی از مهم‌ترین آنچه آن روزها یعنی اوائل سال 90 در سایت‌ها منتشر شد را می‌آورم:
پس از انتشار این لوح، و یادداشتی از خود بنده در خبرآنلاین که تمرکز آن روی ادعاهای مرحوم مجلسی در باره مسأله ظهور شاه اسماعیل و دولت صفوی و امر ظهور بود، یکی از نخستین مراجعی که علیه این سی دی موضع گرفت آیت‌الله مکارم بود. وی گفت: «سی‌دی‌هایی را توزیع کرده‌اند که در واقع به اعتقادات مردم لطمه وارد می‌کند». مرکز تخصصی مهدویت که از جمله مؤسساتی است که در یکی دو دهه اخیر در زمینه مهدویت تحقیق و پژوهش می‌کند، اعلام کرد که محققان آن مرکز ضمن بررسی دریافته‌اند که منابع این سی دی، ضعیف و مردود است. این مرکز یک لوح فشرده با عنوان «نقد مستند ظهور بسیار نزدیک است» منتشر کرده است. مدیر مرکز آقای کلباسی هم ضمن مصاحبه‌ای مفصل آن را رد کردند. حجت‌الاسلام طبسی هم از قول آیت‌الله سیستانی نقل کرد که گفته‌اند:‌ «چنین جریاناتی نباید در کشوری مانند ایران شکل بگیرد، یک روز شعیب بن صالح را به یک فرد و بار دیگر به فرد دیگری تطبیق می‌کنند است، این مسائل نگران‌کننده است». آیت‌الله ری‌شهری هم که مطلبی از ایشان در این لوح نقل شده بود آن را تکذیب کرد. آیت‌الله استادی هم ضمن نامه‌ای در باره این لوح فشرده اعلام کردند: «تفسیر روایات به آن گونه که گوینده مایل است، بدون اینکه صراحتی یا ظهوری و یا حتی احتمال متنابهی بر آن معنی داشته باشد و نیز تطبیق واژه‌ها و یا نام‌هایی را بر موضوعات و یا اشخاصی که احتمال صحت آن تطبیق‌ها از صفر بالاتر نیست و همچنین تمسک به روایات و کتاب‌های غیر معتبر برای اثبات مطالب دینی، اثری جز سست کردن اعتقادات مردم ندارد و متزلزل ساختن عقاید مردم هدف دشمن است که احیاناً توسط دوستان نادان انجام می‌شود و یکی از مصادیق روشن مطالب یاد شده مستند مذکور است». آقای آقا تهرانی هم از قول احمدی نژاد نقل کرده که «چرا می‌گویید من شعیب بن صالح هستم؟». کم کم کار به مقامات سیاسی رسید و معاون وزیر کشور اعلام کرد که با ادعاهای تعیین زمان ظهور امام عصر (ع)‌ برخورد خواهد شد. آقای ابراهیمی رئیس امور مساجد تهران هم اعلام کرد که «سی دی ظهور نزدیک است، انحرافی است». در این لوح، مطالبی هم از آقای کورانی نقل شده بود که ایشان نسبت آنها را به خود تکذیب کرد. آقای کورانی در مصاحبه‌ای که توسط سایت ظهور با ایشان کرده بود در پاسخ به این سؤال که «آیا انطباق احتمالی نشانه های روایی شعیب بر دکتر احمدی نژاد امکان پذیر است؟ با توجه به اینکه ایشان مکررا بشارت نابودی اسرائیل را می‌دهند و همچنین بشارت‌های ایشان بر بسیار نزدیک بودن ظهور و تحقق وعده‌های الهی در سال‌های آینده، این انطباق تا چه اندازه امکان پذیر است» فقط گفته بودند: ان شاءالله. ایشان بعدا با خبرآنلاین مصاحبه کرده در باره ای سی دی گفتند: «به هیچ وجه کاری که در این سی دی کردند درست نیست. از من پرسیدند، گفتم اگر به عنوان رجا و امیدواری شخصی شماست، ایرادی ندارد. اما اینکه اینگونه به عنوان قطعیت آورده‌اند، درست نیست. این کاری که کرده‌اند تعیین است و تعیین به معنای توقیت و وقت معین کردن است و این اصلا حرام است. چون توقیت، منهی عنه است. اهل بیت نهی کرده‌اند که کسی برای ظهور وقت معین کند یا مصداق معرفی کند... نه. من اصلا نمی شناسم اینها کی هستند. از نظر علمی کار اینها مذموم است. اینها کار علمی نکردند. کار تطبیق قطعی و جزمی کردند که تطبیق ها هم درست نیست. گفته اند سفیانی یعنی ملک عبدالله. با وجودی که سفیانی حاکم سوریه است از نسل ابوسفیان. گفته‌اند یمانی یعنی سید حسن نصرالله. خب. سیدحسن در عراق [لبنان؟] است با وجود اینکه یمانی در خود یمن خواهد بود نه در لبنان، نه در عراق. بعد تطبیق کرده‌اند که خراسانی یعنی مقام معظم رهبری. شعیب بن صالح یعنی رئیس جمهور آقای احمدی‌نژاد. این تطبیق ها را نمی شود قبول کرد». مشائی هم اعلام کرد که لوح فشرده ظهور نزدیک است را ندیده و نمی‌داند چه کسی آن را تهیه کرده است. گفته می‌شد فرزند یکی از نمایندگان قم که پدرش از حامیان نزدیک رئیس جمهور است در این کار دست داشت و همراه نزدیک کارگردان لوح مزبور بود. به تدریج و به دنبال اعتراضات، سایتی که مستند ظهور نزدیک است را منتشر کرده بود فیلتر شد. دادستان کل کشور هم گفت: فیلم ظهور مصداق نشر کذب و تشویش اذهان است. برخی از چهره‌های سیاسی و نمایندگان مجلس هم ضمن تذکر به وزارت اطلاعات خواسته‌اند تا مسببان این سی دی شناسایی شوند. ذوالنور هم که از حامیان دولت بود گفت، احمدی نژاد از این تطبیق‌ها ناراحت است. گفتنی است که مدتها پیش شادی فقیه، در کتاب ««احمدی‌نژاد و انقلاب پیش رو» برای اولین بار آقای احمدی‌نژاد را به عنوان یکی از یاران امام زمان در زمان ظهور معرفی کرده است و کتاب او مورد توجه سازندگان فیلم ظهور بسیار نزدیک است بوده است. آقای فقیه معتقد است که در هنگام ظهور امام زمان سپاهِ آزادی قدس، از عراق می‌گذرد. وی معتقد است که بازگشت مهدی شیعه بسیار نزدیک است و ما الآن در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که آن را عصر ظهور نامیده است. او برای این دوره ۱۷ علامت ذکر می‌کند که محقق شده است. به باور او این علامات به ما می گوید که ما در دوره ظهور امام زمان زندگی می کنیم و محمود احمدی‌نژاد یکی از رهبران ارتش امام زمان است. به باور آقای فقیه آقای نصرالله هم از سرداران امام زمان است. هرچه بود این سایت منتسب به دولت شد و تکذیب‌ها هم از طرف دولتیان بسیار ضعیف بود. اما وقتی فشار بالا گرفت، کارگردان فیلم که طلبه‌ای غیر ملبس به نام علی‌اصغر سیجانی است دستگیر شد که البته اندکی بعد آزاد شد. وی قبل از دستگیری مصاحبه با ایرنا و خبرآنلاین داشت و دیدگاه‌های خود را شرح داد و گفت که «ما برای ظهور امام عصر زمان مشخص نکرده‌ایم» با این حال، تطبیق اسامی موجود در نقلهای روایی را با شخصیت‌های موجود پذیرفت و گفت: «برخی از بزرگان مانند علامه مجلسی و سید بن طاووس در گذشته و محققین و بزرگان متعددی من جمله علامه کورانی و شادی فقیه در عصر حاضر مصداق شناسی احتمالی را مجاز دانسته‌اند. وی اظهار داشت: همچنین بزرگانی همچون آیت الله صافی گلپایگانی و آیت‌الله علوی گرگانی بر اساس استفتائاتی که از محضرشان شده است، بیان کردند که مصداق‌شناسی به صورت احتمالی مشکلی ندارد. کارگردان مستند جنجالی ظهور نزدیک است در ادامه بیان کرد: در کل مصداق‌شناسی احتمالی را اکثر علما قبول دارند». سیجانی در مصاحبه با خبرآنلاین مخالفان سی دی ظهور را عده ای از خواص دانست که در فتنه 88 هم موضع نادرستی اتخاذ کردند. وی گفت: «اعتقاد داریم که بنا به فرمایش بزرگان و تحقق نشانه‌های ظهور در برهه حساس تاریخی هستیم؛ یعنی در آستانه ظهور قرار داریم و جامعه باید از آن مطلع شود». وی گفت در تابستان 89 فیلم نامه را نوشتم و آذر و دی اجرا کردیم. او گفت یکی از منابع ما کتاب عصر ظهور آقای کورانی بوده است. و «اتفاقا چند وقت پیش ما یک مصاحبه ای با ایشان داشتیم که باز در آن جا روی توضیحات خود در این کتاب تأکید کردند».
وی گفت که حامی این سی دی «گروه مبشران ظهور» ‌است و «طلبه بزرگواری در تهران با هزینه شخصی خودش ۶ هزار نسخه از این مستند را تکثیر و به صورت صلواتی در اختیار مردم قرار داده است». وی افزود: «حاج آقا قائم مقامی که از متخصصین مباحث مهدویت هستند و بارها در برنامه‌های تلویزیونی هم حضور پیدا کرده‌اند، از این کار ما استقبال کرده‌اند؛ حتی تماس گرفتند و تشکر کردند و وقتی ما به دیدار ایشان رفتیم خیلی زیاد از ما و کار ما استقبال کردند؛ یا حاج آقای شجاعی که از اساتید حوزه هستند از مجموعه مستند بسیار حمایت کرده‌اند؛ یا مثلا حاج آقای پناهیان صحبت کردند و با وجود جو تخریبی که نسبت به این فیلم وجود داشت، به صورت تلویحی کار ما حمایت کرده‌اند و بیان کرده‌اند که روایاتی که اسناد ضعیف السند ما هستند را نباید رد کنیم و باز گفتند که مصداق‌شناسی احتمالی هم مجاز و درست است». و ادامه داد: «ما اعتقاد داریم که بنا به فرمایش بزرگان و تحقق نشانه های ظهور در برهه حساس تاریخی هستیم؛ یعنی در آستانه ظهور قرار داریم و جامعه باید از آن مطلع شود. اما متأسفانه خیل عظیمی از مردم ما درگیر مباحث غیر مهم، مباحث مادی و مسائل غیرضروری هستند و از این واقعه بسیار مهم که همان نزدیکی ظهور باشد غافل شده‌اند... محور اصلی ما ولایت فقیه است و هرکس با این محور است با ماست و هرکسی که با این محور نیست، به نظر ما راه درستی را نمی‌رود». او ادامه داد: «همانطور که گفتم ما از سال ۷۸ پیش زمینه فعالیت در این عرصه را داشتیم تا این که سال ۸۷ و در نیمه شعبان آن سال، حضرت آقا در سخنرانی گفتند که امروز دنیا حقیقتا پر از ظلم و جور شده و جهان تشنه عدالت و نسیم مهدوی است که فردای آن روز نیز روزنامه ها این را پوشش دادند و گفتند که این فرمایشات آقا رنگ و بوی نوید نزدیکی ظهور می دهد. علاوه بر آن یک یا دوماه دیگر در ماه رمضان همان سال بود که بازهم آقا بشارت ظهور دادند، چرا که فرمودند نسل کنونی فلسطین آزادی قدس را خواهد دید که طبق روایات، آزادی فلسطین و قدس در زمانی ظهور رخ خواهد داد؛ بنابراین این فرمایش نیز یکی دیگر از بشارت‌های ظهور بود؛ بنابراین دو بشارت بزرگ در فاصله کوتاه توسط مقام معظم رهبری انگیزه قدرتمند برای حضور پررنگ ما در عرصه مهدویت و بشارت ظهور شد». «برای مثال در مورد مقام معظم رهبری که عنوان سید خراسانی عصر ظهور به ایشان اطلاق شده است، عملکرد ایشان برای ما ملاک بود. مقام معظم رهبری بارها در مقابل عنوان سید خراسانی که به ایشان نسبت داده شده است، سکوت کرده اند؛ به علاوه آن بارها از دفتر ایشان استفتاء کرده اند که آقا شما سید خراسانی عصر ظهور هستید یا نه؟ که باز چیزی جز سکوت دیده نشده است. که البته نمی‌توانند به صورت علنی و مانند ما بگویند که سیدخراسانی هستند، چون قطعا با اعلام چنین چیزی از سوی ایشان، تخریب‌ها و تهمت‌هایی را ممکن است به ایشان بزنند». «برای مثال یک بشارت بزرگی از آیت‌الله بهجت وجود دارد که گفته بودند حتی پیرمردها هم ظهور را خواهند دید».

سی دی لحظه دیدار

پس از انتشار سی دی ظهور نزدیک است، سازندگان آن اقدام به ساخت برنامه دیگری کردند که نام آن لحظه دیدار بود. این برنامه نیز در ادامه همان سی دی قبلی و استفاده از روشهای نمایشی با بهره گیری از فیلم های غربی و شرقی برای القای مفاهیم مورد نظر است، و در چارچوب حمایت از احمدی نژاد و طرح های آخر الزمانی وی، تلاش دارد تا همه چیز را آماده ظهور نشان دهد. این سی دی در همان آغاز توزیع، با دخالت نهادهای امنیتی توقیف شده و مانع از توزیع آن شدند. نویسنده این سطور توانست نسخه‌ای از آن را از طریق رئیس یکی از مؤسسات پژوهشی مهدویت قم به دست آورد. در این سی دی از این جریان سازی غرب در باره وقایع احتمالی بزرگ در سال 2012 سخن گفته شده و از این که در مستند 2012 دوبار از سخنرانی‌های احمدی‌نژاد کد داده شده، اظهار رضایت می‌کند. مفهوم عدالت خواهی و برابر قرار دادن احمدی نژاد برابر اوباما و تقسیم جریانهای دنیا به عنوان عدالت خواه و دشمنان، جهان را در آستانه یک تحول مهم می‌داند. این همان لحظه دیدار است که مرتب در این سی دی به ظهور آن مژده داده می‌شود. در این سی دی آمده است که دو هزار روایت در باره علائم ظهور هست که یکی از آنها حرکتهای مردمی علیه استعمارگران است. به گفته این سی دی کلمه انقلاب، اختلاف و شورش در این روایات، اشاره به همین وضعیت است. «علی اختلاف من الناس». در این فیلم از مصاحبه کسی که او را آیت الله قائم مقامی می‌نامد، استفاده شده است. وی در باره تطبیق علائم ظهور بر وضعیت امروزی سخن می‌گوید. جهت گیری بخش عمده این سی دی، هماهنگ دانستن حرکتهای مردمی در یمن و بحرین و مصر، حرکتهایی در آستانه ظهور عنوان می‌شود و صحنه‌هایی از این تظاهرات مکرر نمایش داده می‌شود. روایتی که اشاره به ظهور آشوبها از صفر تا صفر در آستانه ظهور دارد، منطبق بر وقایع این روزهای جهان عرب دارد. سپس از مرگ عبدالله نامی در روایات یاد می‌شود و همزمان تصاویری از امیر عبدالله در بیمارستان و دیدار با اوباما و غیره نشان می‌دهد و تأکید می‌شود که این همان عبدالله است که در روایت امام صادق (ع) آمده و بیماری عبدالله صحت این روایات را نشان می‌دهد. روایت این است: آنگاه که مرگ عبدالله برسد، مردم بر سر هیچ پادشاهی به توافق نمی‌رسند و این درگیری بعد از مرگ این پادشاه، منجر به درگیری بین قبایل حجاز می‌شود. همین مطالب را عینا از زبان قائم مقامی نقل می کند. او تأکید می‌کند اینها که از بین بروند، هیچ کس دیگر جایگزین آنها نخواهد شد و کعبه آزاد خواهد گشت. روایاتی دیگر در باره علائم ظهور نقل می شود که یکی اختلاف در شام، آمدن پرچمهای سیاه از خراسان از آن جمله است. در این سی دی باز از کتاب عصر ظهور آقای کورانی مطالبی نقل کرده و از آن جمله این است که سید خراسانی و شعیب دو تن از مسؤولان ایرانی هستند. در ادامه تمامی جملاتی که از احمدی نژاد، نقدی و دیگران در باره سقوط قریب الوقوع اسرائیل آمده، نقل شده و سرودهای عربی فلسطینی پخش می‌شود. بعد از آن سخنان رهبری در باره اهمیت جنبش های معاصر نقل می شود که البته در آنها اشاره‌ای به ظهور نیست، هر چند مصداقی برای تحقق وعده الهی دانسته شده و گفته شده است که آینده قطعا متعلق به اسلام است. جالب است که احمدی نژاد هیچ سخنی در تأیید این جنبشها ندارد که هیچ، عکس آن است، و در این جا نیز هیچ عبارتی از وی نقل نشده است. یکبار فقط به طور کلی از موج بیداری جهانی یاد می کند. در این سی دی از منبری پناهیان، تعبیر قواعد ظهور را آورده و شروع به تعریف از آن از زبان وی کرده است. قواعد ظهور عمکرد صحیح مسؤولان، دعا، قاعدة خلاء تئوریک، قاعده یأس و ناامیدی، قاعده تشدید احساسات و چیزهایی از این قبیل است. یکی دیگر از آنها قاعده غربال است. قبل از ظهور باید غربال صورت گیرد. پناهیان در یکی از این سخنرانی ها می‌گوید هیچ وقت شیعه به اندازه فعلی دعای ندبه نمی‌خوانده و این خود از علائم ظهور است.

اطلاعات جامع در باره امر ظهور و رویدادهای سیاسی ایران و جهان

در حال حاضر اطلاعات قابل ملاحظه‌ای در باره ارتباط مسأله نزدیکی ظهور با رویدادهای سیاسی ایران و جهان را می‌توان در سایت «رایحه ظهور» دنبال کرد. در این سایت، با جنبه‌های سیاسی، فرهنگی، دینی، و نیز ادبی این پدیده آشنایی کاملی به دست می‌آید. این سایت که عنوان «رایحه ظهور» را دارد اخبار و اطلاعات لازم و همین طور دیدگاه‌های اشخاص را با نگاه مثبت و هوادارانه نسبت به رئیس جمهور در اختیار می‌گذارد. به علاوه، ما را با حجم قابل توجهی از کارپستال‌هایی که به این مناسبت با تصاویر اشخاص مختلف درگیر در این اخبار ساخته شده آشنا می‌کند. لوگوی این سایت با تصاویر مقام معظم رهبری، احمدی نژاد، نصرالله و بالای سر رهبری، تصویر امام خمینی، شکل گرفته و دور نمای آن تصویر مسجد صخره در بیت المقدس دیده می‌شود. در تازه‌ترین مقاله آن که تصاویری از حمله مردم مصر به سفارت امریکا در قاهره هم آمده (تاریخ 24 شهریور 1391) و بسیار مفصل در باره روایات رایات سود وتطبیق آن بر این تحولات با عنوان «از خراسان تا بیت المقدس»‌ آمده، در مقدمه اش می‌خوانیم: «یکی از نشانه‌ها و تحولات مهم عصر ظهور، حرکت پرچم‌های سیاه می‌باشند که به طور قابل ملاحظه‌ای مورد توجه محققین آخرالزمان و منتظران ظهور در جای جای سرزمین‌های اسلامی قرار دارد. بیشتر توصیفات روایات در مورد این پرچم‌ها حالت تمجیدی و حمایتی داشته و مسلمانان عصر ظهور را به یاری این پرچم‌ها فرا می‌خواند، هرچند برخی روایات نیز به تقبیح آنها و لزوم کناره گیری و برحذر بودن از این پرچم‌ها فرمان می‌دهد. در این مقاله در ابتدا با ذکر اکثر روایات وارده در باب پرچم‌های سیاه، حقایقی که پیرامون آنها از لسان روایات وارد شده را مرور کرده و در ادامه احتمال ارتباط شگفت انگیز پرچمی که در آغاز حرکت سیدخراسانی برافراشته خواهد شد با پرچم اسرارآمیز امام مهدی(عج) را خواهیم دید. همچنین انواع پرچم‌های سیاه ذکر شده در روایات شریف را مورد بررسی قرار داده و خواهیم دید که ائمه اطهار(ع) با احادیث شریف علاوه بر بشارت برافراشته شدن پرچم‌های سیاه سپاه سیدخراسانی از برافراشته شدن پرچم‌های القاعده و طالبان در افغانستان و عراق خبر داده و آن را مذمت کرده و لعن فرموده‌اند».
در گفتار دیگری در همان سایت (14 شهریور 1391) که مصاحبه با آیت‌الله قائم مقامی است آمده است: «با پیروزی انقلاب اسلامی، حکومت امام عصر (ع) آغاز شده است». هدف این مصاحبه هدایت بحث ظهور از دل ولایت فقیه است و این که انتظار بدون آن، راه به جایی نمی‌برد. اما در این مصاحبه هم، بحث بر سر این است که جهان در آستانه تغییر است و دو نشانه آن به نوعی متمرکز روی اسرائیل و ایران است: «جهان در آستانه تحول عظیمی قرار گرفته است. شکی در این نیست که جهان در آستانه تغییر نظام عمومی واقع شده است. جهان باید عوض شود و الان علائم بسیار نیرومندی در این جهت وجود دارد. منهای علائمی که در روایات آمده از افراد و اشخاص و علائم دیگر، الان نشانه های بسیار قوی و قدرتمندی را در جهت ضرورت تغییر نظم داریم می بینیم. ما معتقدیم که دو نشانه بزرگ عصر ما همین جریانی است که الان در جهان وجود دارد. یکی جریان اسرائیل است و یکی جریان انقلاب اسلامی در ایران. یکی دولت صهیونیستی در منطقه که خودش از نشانه های بزرگ است این که یهود بیاید و در فلسطین تشکیل حکومت بدهد و بعد هم ادعای حکومت جهانی بکند. این خودش یک علامت بزرگ است و در برابر او یک جریان اسلامی ولایی و شیعی بیاید و دولت تشکیل بدهد و آن هم دولت صریح ولایت یا حاکمیت علما و فقها. این از بزرگ‌ترین نشانه‌ها برای تغییر وضعیت موجود جهان است که الان ما با آن درگیر هستیم. یعنی واقعیت اسرائیل و حکومت جمهوری اسلامی از سوی دیگر و کاملا هم مشخص است که این دو به هیچ وجه با هم قابل جمع نیستند».
در روزهای نزدیک به برگزاری کنفرانس غیر متعهدها در تهران، مقاله‌ای در همین سایت در باره ارتباط میان این نشست با ظهور درج شده با این مقدمه: «این روزها پایتخت ایران اسلامی در جنب و جوش برگزاری شازدهمین اجلاس کشورهای غیرمتعهد می‌باشد، رویدادی مهم که موضع‌گیریهای خصمانه‌ای از جانب قدرتهای مستکبر را در پی داشته است، آیا انتقال ریاست این گروه مهم (که می‌توان آن را بزرگترین تشکیلات فرامذهبی مستضعفان نامید) در شرایط بسیار حساس کنونی به ایران اسلامی که داعیه‌دار حکومت جهانی و مقدمه‌ساز ظهور است، امری اتفاقی بوده یا لطف و نصرت آشکار حق در این رویداد مهم دیده می‌شود؟ ما در این مقاله در نظر داریم به برگزاری این اجلاس در شرایط استثنایی کنونی از دیدگاه آخرالزمان و ظهور نگاهی داشته باشیم و تاثیرات احتمالی این واقعه مهم بر ظهور را بررسی نماییم.» در این باره یک کارت پستالی هم هست که آیه «و نرید» با آرام نشست غیر متعهدها در تهران و پرچم جمهوری اسلامی و شماری از کشورها، در آن دیده می‌شود. در بخش ادبی این سایت نیز اشعاری از شاعران قمی در باره سفر مقام معظم رهبری به قم به عنوان سید خراسانی آمده است.
باقی نوشته‌های این سایت را بر همین قیاس ملاحظه بفرمایید.

تلقی دیگران از ارتباط بحث انتظار مهدی(ع) با سیاست ایران

انقلاب اسلامی از زمان پیروزی، خود را در دایره ایران محدود نکرده و بر اساس توجه به اسلام و وحدت اسلامی به نقش جهان اسلامی خود برای مبارزه با غرب تأکید کرده است. این مسأله که از آن به صدور انقلاب تعبیر شده، همواره سبب مخالفت شماری از کشورهای عربی که اسلام را متعلق به خود می‌دانند بوده است. بهانه آنان تأکید روی وجه شیعی انقلاب و محدود کردن آن در این دایره بوده است.
از زمانی که بحث های مهدویت در دهه اخیر در ایران بالا گرفته، و همراه با آن از طرف رئیس جمهور، نوعی جهان‌نگری و مدیریت جهانی به اسم مهدویت و دولت مهدی مطرح شده، هم رنگ شیعی انقلاب را تشدید و در نتیجه عربها را بر ضد آن تحریک کرده و هم تحلیل انقلاب اسلامی را که تاکنون بر اساس اسلام و وحدت اسلامی بوده، تفسیر شیعی تلقی کرده و سبب شده است تا مخالفان مهم‌ترین شاهد شیعی بودن آن را تأکیدات ایران بر مهدویت گرایی بدانند.
اظهار نظرها و تفسیرهای گسترده‌ای که در سالهای گذشته در باره دولت مهدوی و تحقق آن شده، این فکر را در جهان عرب مطرح می‌کند که ایران بر اساس طرح جدی نگره مهدویت و انتظار در سطح بین‌المللی، قصد ایجاد نوعی مرکزیت و سلطه‌جویی بر دیگران را دارد.
یک نویسنده وهابی در این زمینه، مهم‌ترین وجه ایدئولوژیک ایران اسلامی ایران را مهدی‌گرایی دانسته و آن را نظریه‌ای برای برپایی امپراطوری شیعی با محوریت ایران می‌داند. از نظر وی تلقی ایرانی‌ها با طرح این ایدئولوژی آن است که دیگر مسلمانان، مانند سایر مردم دنیا، همه در گمراهی بوده و ایران باید با نگره مهدویت، فراهم کردن شرایط ظهور آنان را از گمراهی درآورد. به نظر او ایران در صدد تشکیل یک جهانی است که نه تنها مسلمانان بلکه همه مردم دنیا را تحت سایه آن درآورد. این وظیفه‌ای است که در روایات برای مهدی (ع) گفته شده و در حال حاضر ایران با طرح بحث‌های مهدویت گرایی و تشکیل دولت مهدوی، به دنبال تحقق آنهاست. وی می‌نویسد: برای دولت مهدی (ع)، سرزمینی به وسعت تمام کره خاکی در نظر گرفته شده و این ایده در ایدئولوژی حاکم بر انقلاب ایران که به دنبال تحقق این امر است، حضور دارد. نویسنده با اظهار این که رئیس جمهور ایران احمدی نژاد در باره نزدیک بودن ظهور حضرت مهدی (ع) آن را مرتبط با مسأله توسعه انژری هسته‌ای در ایران دانسته و بر آن است که این نکته ریشه در این باور دارد که باید دولتی قوی تشکیل داد تا با آمدن مهدی (ع) بتوان آن ایده جهانی را در عمل محقق کرد. به نظر وی برای ایران، این نکته مهم است که به جهت رسیدن به این نقطه ایدئولوژیک، همه مشکلات و تحریمها را تحمل کند. وی همچنین با تأکید بر این باور رئیس جمهور ایران که مهدی و عیسی با هم خواهند امد اشاره به مدعای وی در باره هاله نور در اطراف وی در وقت سخنرانی در سازمان ملل کرده، بر این باور است که بسیاری در ایران بر این باورند که ایران دارای استعداد و آمادگی استقبال از حضرت مهدی (ع) را دارد.
پس از درگذشت آیت الله خوشوقت در 2 اسفند 1391 در گزارشی چنین آمد: در یک نقل قول خبرساز دیگر از عزیزالله خوشوقت، فاطمه کاشانی، همسر مصطفی احمدی روشن، یکی از متخصصان هسته ای ایران که ترور شد، به نقل جمله ای از او پرداخت که نشان دهنده نوع نگاه این روحانی نسبت به فعالیت های حساس هسته ای ایران بود. همسر آقای احمدی روشن، که ظاهرا از شاگردان درس اخلاق این روحانی بود، در اواسط دی ماه گذشته به خبرگزاری تسنیم گفت: [همسرم] یک بار پیش آیت‌الله خوشوقت رفته بودند و از ایشان پرسیده بودند که «ظهور چقدر نزدیک است»؛ آقای خوشوقت فرموده بودند: این بستگی به این دارد که شما در نطنز چه کار می‌کنید. هرچند گوینده این نقل قول توضیح بیشتری در مورد نگاه آقای خوشوقت به ارتباط میان غنی سازی اورانیوم در نطنز و ظهور امام غایب شیعیان نمی داد، اما به نظر می‌رسید که این روحانی، به نوعی سرنوشت فعالیت های حساس هسته ای ایران را در آنچه "جنگ آخرالزمان" خوانده می شود موثر می داند.

سه هزار مدعی مهدویت در زندان: گزارشی از سایت ظهور نت

یک کارشناس فرق بر ضرورت آگاهی بخشی به جامعه در مقابله با گسترش مدعیان دروغین تاکید کرد. (تاریخ گزارش 31 تیر 1391 ـ zohur.net)
به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه اصفهان، مهدی غفاری امروز در جمع مبلغان ماه رمضان این استان اظهار داشت: افراد گرفتار در دام تفکرات فرقه‌ای افرادی هستند که نه تنها در برنامه‌های مذهبی شرکت نمی‌کنند بلکه دیگران را افرادی گمراه می‌دانند.
وی با اشاره به نقش مبلغان دینی در هدایت جامعه، افزود: مبلغان بر آگاهی بخشی به جامعه نهایت تلاش خود را به کار گیرند.
این کارشناس فرق تصریح کرد: امروز به واسطه ناآگاهی مردم بیش از سه هزار مدعی دروغین امام زمان در زندانها هستند.
وی افزود: تمام کسانی که تفکرات انحرافی فرقه‌ای دارند با عبور از خدا تلاش می‌کنند خود را به جای خدا به مردم معرفی کنند. غفاری با انتقاد از برخی افراطی‌گری‌ها و بیان مسائل تفرقه برانگیز توسط برخی مبلغان، ادامه داد: بیان مسائل تفرقه برانگیز زمینه حمله به افراد و ترورهای شیعیان را فراهم می‌کند. این کارشناس فرقه‌های نوظهور بر ضرورت ایجاد فضایی باز برای بیان انتقادات تاکید کرد و افزود: افراد به واسطه شنیدن اخبار منفی اجتماعی دچار تلاطم روحی می‌شوند و فرقه‌های انحرافی از این فرصت بهره‌گیری می‌کنند تا اهداف خود را پیاده کنند.
وی گفت: فرقه‌ها با بیان سخنانی مهربانه و جذاب، افراد را به سمت خود جذب می‌کنند و به این وسیله در قلب جوانان نفوذ می‌کنند. این کارشناس فرق تصریح کرد: تهاجم به فردیت افراد، خانواده و جامعه، سه راهی است که فرقه‌های خشن برای تربیت پیروانی برای خود به کار می‌گیرند.

طرح انتقال آب خزر به کویر مقدمات ظهور امام زمان (ع)

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: (یازدهم اردیبهشت نود از سایت ظهور نت) خرج کردن از وجود مقدس امام زمان ـ علیه‌السّلام ـ که توسط بعضی مدیران ارشد اجرائی باب شد، اکنون توسط مدیران میانی هم در حال انجام است.
هفته‌نامه آسمان در گفت‌وگویی با غلامعلی خیاطی خلفی طراح ایده انتقال آب دریای خزر به کویر آورده است: به جز طرح انتقال آب خزر به کویر، طرح دیگری دارم که ان شاءالله در صورت اجرای آن، از این طرح هم بزرگتر است. اندازه آن طرح و فراگیری آن بسیار بزرگ خواهد بود. طرح بزرگی که به طور حتم باید آن را در طول تاریخ سی سال گذشته بی‌نظیر دانست.
وی افزود: خیلی قصد ندارم در مورد این طرح توضیح بدهم. فقط در یک جمله بگویم که درباره مقدمات ظهور آقا امام زمان(عج) است. یعنی طرحی در این اندازه بزرگ که اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است که نام آن هشت بهشت قرآن و عترت است که طرحی اعتقادی و مذهبی است. طرح هشت بهشت قرآن و عترت در واقع بازسازی بافت‌های اطراف حرم امام رضا(ع) است.

چند داستان از مهدیان دروغین بازاری
یکی از آثار شیوع مباحث مربوط به ظهور و همین طور ارتباط با امام زمان (ع) ادعاهای شگفت و گاه استهزاء آمیز است که با اهداف عجیب و غریب در میان عوام مردم رخ می‌دهد. این ادعاها گرچه چندان تذثیر گذار نیست، اما ضمنا، در حوزه خاص خود نتایج نادرستی از خود برجای می‌گزارد. به چند نمونه از این گزارش‌ها اشاره می‌کنیم:

وقت ملاقات برای دیدار با امام زمان (ع)

مدعیان دروغین، کارشان تا آنجا پیش رفته که دیگر یک پسر جوان 18 ساله هم ادعا می‌‌کند با امام زمان (ع) در ارتباط است. این پسر که چندی پیش دستگیر شد، ادعا می‌‌کرد که می‌‌تواند برای افراد، قرار ملاقات بگذارد تا آنها امام زمان (عج) را ببینند! آخرین دسته گلی که این آقا پسر به آب داده، این است که دختری 17 ساله را فریب داده تا او با امام زمان (ع) ملاقات کند. او که به این شکل وارد فضای فکری آن دختر شده بود، سرانجام او را اغفال و مورد آزار و اذیت قرار داد. اما جالب اینجاست که در دادگاه گفت: قصد من فریب نبود و تنها به ازدواج با آن دختر فکر می‌‌کردم.
چندی پیش یک مادر به کلانتری مراجعه کرد و گفت: دخترش که 17 سال بیشتر ندارد، توسط یک پسر 18 ساله اغفال و از یک ماه قبل ناپدید شده است. این زن می‌گفت: خانواده ما بسیار مذهبی است، تا جایی که هر روز برای خواندن نماز به مسجد می‌‌رویم. یک روز متوجه شدم که پسری جوان سر راه دخترم قرار گرفته و درخواست دوستی با او کرده است. از دخترم خواستم که مراقب باشد، اما ارتباطش با این پسر بیشتر شد، تا اینکه این پسر گستاخی را تا جایی رساند که به خانه‌مان آمد و با همسرم صحبت کرد. او می‌‌گفت که نماینده امام زمان (ع) است و ایشان خانواده ما را برگزیده اند، سپس ادعا کرد که باید به ما تکلیف بدهد تا از گمراهی نجات پیدا کنیم. این زن در ادامه افزود: اما این فرد چندی پیش به یکباره با دخترم فرار کرد و ما از او خبری نداریم و دلواپس دخترمان هستیم و طی این مدت تنها از قرص اعصاب استفاده کردیم با شکایت این زن، قاضی به مأموران پلیس دستور داد تا در صورت رؤیت، این پسر و دختر را دستگیر کنند و در نهایت هم پلیس موفق شد، آنان را دستگیر و بازداشت کند. اما بشنوید این پسر پس از دستگیری چه گفت: حدود یک سال و نیم پیش، با این دختر آشنا شدم و به او علاقه پیدا کردم و تصمیم گرفتم هر طور شده با او ازدواج کنم! (توجه فرمایید این پس چه می‌‌گوید، به او علاقه پیدا کردم و دلم می‌‌خواست با او ازدواج کنم، اما در نهایت فرار کرد) جوان 18 ساله می‌‌گوید: از آنجا که می‌‌دانستم، این دختر اعتقاد عمیقی به امام زمان (ع) دارد، خودم را نماینده ایشان معرفی کردم و ارتباطم با او بیشتر شد. همه این کارها را برای این انجام دادم که بتوانم یک روز با این دختر ازدواج کنم.

سرطان را درمان می‌‌کنم

یکی از جالب‌ترین نمونه‌های مدعیان دروغین ارتباط با امام زمان (ع) مردی بود که چند سال پیش دستگیر شد. شگرد کار او به این شکل بود که به بهانه شفا دادن افرادی که پزشکان و متخصصان، بیماری آنها را صعب‌العلاج تشخیص داده بودند، پول‌های زیادی از آنها می‌‌گرفت. این مردی که بالای 50 سال سن داشت با سوءاستفاده از اعتقادات و باورهای مذهبی با راه اندازی مؤسسه‌ای به نام «راز» میلیونهای تومان کلاهبرداری کرده بود...
شگرد کار او به این صورت بود که او و یک زن و مرد هم دستش با ادعای درمان بیماریها از طریق ارتباط با امام زمان (ع) 5 تا 10 میلیون تومان از خانواده‌های بیماران اخاذی می‌‌کردند، اما برای بهبود نیافتن حال بیماران، تنها جواب و توجیهی که رابط قلابی به خانواده بیماران می‌‌داد، این بود که مبالغ پرداخت شده، تنها برای پرداخت زکات رابطه با امام عصر (ع) بوده و این مبلغ به شما برگردانده نمی‌شود! یکی از شاکیان او می‌‌گفت: متهم و همدستش دائماً در حال خواندن ورد بودند و اذعان می‌کردند دخترم را که به بیماری شدید کبدی مبتلاست از طریق ارتباطی که با امام زمان (ع) دارد، بهبود می‌‌بخشد، اما هیچ اتفاقی نیفتاد. شاکی دیگر می‌‌گفت: دخترم مبتلابه سرطان بود، برای بهبود بیماری او در دام این مرد کلاهبردار افتادم، او به ما گفت که داروهای شیمیایی دخترم را قطع کنیم، در انتظار آن بودیم که با دعاهای شفابخش او و همدستانش فرزندم بهبود یابد، اما هیچ اتفاقی نیفتاد...

یک شیاد دیگر

یک مدعی دروغین ارتباط با امام زمان (عج) برای جلب افراد ساده لوح، از هنرش استفاده می‌‌کرد... این مرد که تنها تحصیلات ابتدایی داشت، از 25 سالگی با ادعای برخورداری از نیروی خارق العاده و ارتباط با امام زمان (ع) اقدام به فریب مراجعانش می‌‌کرد. شگرد کلاهبرداری‌اش هم بدین شکل بود که با تمسک به مقدسات دینی و سوءاستفاده از اطلاعات اولیه و سطحی مراجعانش، خود را آگاه به عالم غیب معرفی می‌‌کرد و مدعی می‌‌شد قادر به حل مشکلات آنهاست. اما او کار عجیب‌تری هم می‌‌کرد اینکه از خودش فتوا صادر می‌‌کرد. این آقای مدعی، همچنین یک فیلم دروغین و ساختگی از زندگینامه رویایی خود ساخته بود که از نمایش آن برای اغفال مریدانش استفاده می‌‌کرد... این کلاهبردار هم سرانجام دستگیر شد.

بعد از امام دوازدهم!

اگر بیشتر مدعیان ادعایشان این بود که با امام زمان (عج) ارتباط دارند، اما بخوانید خبری باورنکردنی را؛ چندی پیش فردی دستگیر شد که خودش را امام چهاردهم می‌‌خواند... این شخص جمکران را به عنوان قبله معرفی و ادعا می‌‌کرد که امام چهاردهم است، او همچنین با چاپ کتابی، در صدد فریب افکار عمومی بود، نکته گفتنی در مورد این مرد شیاد اینکه مصرانه خود را امام چهاردهم معرفی می‌‌کرد اما مشخص نیست که امام سیزدهم کیست! در پی دستگیری این شیاد و کلاهبردار، بیش از 50 نفر دستگیر شدند. وی پس از دستگیری ادعا کرد دوستش که برای او مرید جلب می‌‌کند، امام سیزدهم است! و در غیبت به سر می‌‌برد، او در پاسخ اشخاصی که از او درباره امام زمان (ع)، می‌‌پرسیدند، در کمال وقاحت می‌‌گفت: ایشان فوت کرده اند و در جمکران دفن شده اند! و همه باید مثل او و مریدانش به سوی جمکران نماز بخوانند...

پسر امام زمان (ع) !

روزنامه جمهوری اسلامی (29 فروردین 90) خبر داد: مدتی است که گروهی موسوم به یمانی به سرکردگی فردی بنام «ع ذ» شروع به فعالیت نموده و اقدام به جذب جوانان فریب خورده می‌نماید. این فرد ادعا می‌کند که فرزند امام زمان است و برهمین اساس یمانی نامه‌هایی به مراجع تقلید نجف اشرف و قم ارسال نموده و آنها را به خود و ایمان آوردن به او و مأموریتی که از جانب پدرش دارد دعوت نموده است.
از جمله فعالیت‌های عمده گروه مذکور جذب جوانان می‌باشد که بنابه اظهارات و ادعاهای «ع ذ» گروه آنان نیز موفق گردیده در یکی از شهرستانها بیش ازیکصد نفر را بنام انصار جذب نماید. یکی دیگر از سرکردگان این گروهک فردی خلافکار و از اشرار مسلح است. همین گزارش می‌افزاید: این گروهک در فضای مجازی دارای سایت می‌باشد و به تازگی پیامک‌هائی را با محتوای: «یمانی وصی و رسول امام زمان است و هرروزه جلسه تشکیل داده و دلایلش برحق است و از متن قرآن می‌باشد و ایشان کلاً ظهور کرده است.» برای مردم منطقه ارسال نموده است.

چند گزارش دیگر از مهر نیوز

مهر نیوز در دهم مرداد ماه 91 چندین گزارش در این باره آورده که جالب توجه است:
ـ دو فردی که خود را امامان سیزدهم و چهاردهم معرفی کرده و مشغول القای انحرافات دینی و تخریب اعتقادات مذهبی مردم بودند، با تلاش مأموران امنیتی به همراه اعضای باند خود دستگیر و روانه زندان شدند. «علیرضاـ پ» به همراه یکی از دوستان خود بنام «قربانعلی ـ ص» در اصفهان از بی اطلاعی اطرافیان سوء استفاده کرده و ادعاهای عجیب و غریب بسیاری می کردند، ازجمله اینکه «قربانعلی ـ ص» مدعی می شود که سید حسنی است و «علیرضا ـ پ» نیز برای معروف نمودن و جلب مرید برای سید حسنی! فعالیت می‌کرد.
ـ دختری که در یکی از روستاهای توابع اهواز، ادعای ارتباط با ائمه(ع) و شفای مریضان را داشت، دستگیر شد. «ز ـ ج» دختر 21 ساله چندی پیش ادعا کرد که امام حسین(ع) به خواب او آمده و به وی اجازه داده است تا مریضان را شفا دهد. پس از آن، «م ـ ح» و «ح ـ ج» برادر و پسرعموی وی به تهیه و توزیع و تکثیر فیلم و سی دی های تبلیغاتی در سطح وسیع اقدام کردند. این جریان تا جایی گسترش یافت که در محل سکونت وی، انبوه مردم از شهرها و روستاهای دور حاضر شده و بستگان وی، نذورات مردم را جمع آوری می‌کردند. نامبرده پس از مدتی ادعا کرد که یک اصله نخل خرما و درخت کنار منزلش، قادر به شفای بیماران است.
ـ انتشار شایعه‌ای در میان عوام به شدت گسترش یافت که موجبات نگرانی در میان منتظران واقعی از هدف شایعه پراکنی را فراهم کرد. موضوع شایعه مذکور دیدن رؤیای تولد قاتل امام عصر(ع) توسط یک مرجع تقلید بود که در این خبر، رؤیت چهره قاتل توسط این مرجع گرانقدر مورد تأکید قرار می گرفت. شایعه پراکنان که متأسفانه برخی عوامل توزیع محصولات فرهنگی نیز در گسترش آن نقش ایفا کردند، با چاپ علائمی از ظهور منجی آخرالزمان، مدعی می شوند: آیت‌الله العظمی ... هنگام وضو گرفتن بی‌هوش شده و پس از به هوش آمدن و جویا شدن حال ایشان، بیان می‌دارد که هم اکنون قاتل امام زمان(ع) به دنیا آمده و هنگام بی‌هوشی چهره او را در عالم رؤیا مشاهده کردم! خبر فوق در آذربایجان و اصفهان با شدت بیشتری منتشر و نظرهایی درباره شهروند ایرانی بودن این قاتل داده می‌شود که منجر به دلسردی مردم متدین برخی از این شهرها را فراهم می‌آورد. از همین رو یکی از شاگردان این مرجع تقلید جهان تشیع در ملاقات با ایشان موضوع را مطرح و از وی در خصوص صحت این شایعه سؤال می‌نماید که ایشان به شدت آنرا تکذیب می‌کند.
ـ مصطفی پسر سیدعلی برزنجی، از مدعیان مهدویت بود که در کردستان به تبلیغ خود می‌پرداخت و اکنون بعد از مرگ خود، در غیبت کبری به سر می‌برد! دو سایت اینترنتی به چهار زبان به تبلیغ نوشته‌ها و باورهای مدعی مهدویت می‌پردازد که به اعتقاد ساده‌لوحان معتقد به او اکنون بعد از کشته شدن در غیبت کبری به سر می‌برد. وی در سال 1955 میلادی، در روستای کومه له، از توابع شهرستان سنگر واقع در شمال استان سلیمانیه عراق متولد شد و در سال 1988 ادعای مهدویت کرد و مردم را به خود فراخواند. این شخص در سفری به ایران سعی در جلب نظر علمای شیعه کرد که با مخالفت شدید علما رو به رو شد و دوباره به عراق پناه برد و سعی کرد با تحریک احساسات قومی کردهای عراق، جایگاه خود را بین آنها مستحکم نماید. به ادعای برزنجی، کلمات الله از سوی فرشته‌ای به او الهام شده و این نوشته‌ها از سوی خداوند برای او فرستاده شده است. به باور برخی از مردم سنگر عراق، این مهدی دروغین روزی دوباره ظهور خواهد کرد، البته نه در مکه بلکه در کردستان عراق.
علیرضا پ. فرد ناشناسی است که با ایجاد سایتی با نام منجی، به تبلیغ خود به عنوان مهدی موعود پرداخته و کتابی 673 صفحه‌ای با عنوان قائم از ادعاهای خود را در این سایت منتشر کرده است. در بخش‌هایی از این کتاب، مدعی مهدویت ادعا کرده است: امام دوازدهم شیعیان در آغاز غیبت کبری وفات کرده و قبر او در مکه موعود، یا همان جمکران قرار دارد. این مدعی در ادامه گفته است: بعد از امام دوازدهم، دو امام با نام‌های علی ظهور کرده که او آخرین آنها ملقب به سید حسنی است که مهدی موعود زمان است.
ـ فردی در یکی از روستاهای استان هرمزگان ادعا کرده است که طی خوابی مأمور ساخت مسجدی در روستاهای نزدیک بندرعباس شده به نام «درگیر». مسجدی که به نام امام زمان(ع) در حال بناست، متولی آن فردی است که ادعا می‌کند امام را در خواب دیده و فرمان ساخت چنین مسجدی را داده است. رواج شایعه مبنی بر کرامت، شفای مریضان در سطح استان، موجب ازدحام در این مکان شده است.
ـ یک زن 45 ساله در دشتستان ادعای دیدار با امام زمان(عج) و شفای مریضان را نمود. وی که اصالتا اهل هرم می‌باشد، در منزل یکی از نزدیکانش در شهرک فتح برازجان به بهانه برپای مراسم عزاداری امام حسین(ع) ادعای رابطه با امام زمان(ع) را نموده است و ادعا نموده که چند مریض را شفا داده است.
اینها تنها نمونه‌هایی اندک از افرادی است که اخیرا ادعای مهدویت، یا ادعای نیابت و رؤیت و ملاقات یا آن حضرت یا پیدا کردن نامه و دست خط را کرده‌اند.
جهان نیوز در 20 خرداد 90 به نقل از وزیر اطلاعات چنین نقل کرد:
وزیر اطلاعات تصریح کرد: در این زمان کسی که ادعای ارتباط با امام زمان(ع) را دارد باید بررسی کرد که آیا رفتار و منش او بر اساس فرمایشات اهل بیت ـ علیهم‌السّلام ـ است. وی در ادامه تاکید کرد: در دوران غیبت امام زمان (ع) باید از ولایت فقیه اطاعت کرد و امام صادق (ع) می‌فرمایند «فقها را برای شما حاکم قرار دادیم و باید از آن تبعیت کنید.
وزیر اطلاعات با اشاره به صحبت خود با یکی از افرادی که ادعای ارتباط با امام زمان(ع) را دارند، تاکید کرد: به یکی از این افراد مطرح کردم، اگر شما ارتباطی با امام عصر دارید آن برای شما حجت است اما برای ما ولی فقیه حجت است و به آن عمل می‌کنیم.


چند حکایت دیگر در باره مدعیان ارتباط با امام زمان(عج) در عصر غیبت
ـ یک مدعی دروغین ارتباط با امام زمان (ع) که با ادعای جمجمه بینی دست به کلاهبرداری 800 میلیون تومانی در اصفهان زد توسط ماموران دستگیر شد. مردان و زنان در خانه‌ای مجلل در اصفهان منتظر ورود مردی بودند که می‌‌توانست به آنها بگوید تاکنون چه گناه بزرگی انجام داده اند و جمجمه شان به کدام حیوان شبیه است تا با ارتباطات خاص خود برای آنها طلب آمرزش کند.
مردی با لباس سفید و چهره آرایش شده‌ای که زیر نور لامپ‌ها نورانی به نظر می‌رسد وارد می‌‌شود و از ارتباطاتش با امام زمان (ع) و بزرگان دینی می‌‌گوید وقتی مقابل هر یک از افراد قرار می‌‌گیرد آنها را شبیه به یک حیوان می‌‌خواند. مردم از شنیدن اینکه این مرد تصاویر آنها را به شکل حیواناتی مثل گرگ و خوک می‌‌بیند وحشت زده شده‌اند، برای اینکه گناهانشان آمرزیده شود و به شکل انسان در قیامت حاضر شوند حاضر به پرداخت مبالغی هنگفت می‌‌شوند حتی زنان و دختران جوان طلاهای خود را در اختیار این مرد قرار می‌‌دهند تا او وساطت آنها را بکند.
ـ دادستان قم از دستگیری مرد شیادی خبر داد که خودش را امام سیزدهم می‌‌خواند و از فوت امام زمان خبر می‌‌داد. این مدعی امامت به مریدانش گفته بود که به زودی حکومت ایران به دست آمریکا و جرج بوش ساقط شده و زمینه حاکمیت او و مریدانش پیدا می‌‌شود. به همین خاطر آنها باید آماده قیام باشند تا مسئولان جمهوری اسلامی را به قتل برسانند.این فرد به نام قربانعلی ابتدا مدعی شده که سید حسنی است و دوستش علیرضا برای جلب مریدان سید حسنی فعالیت می‌‌کرد.
مدتی بعد علیرضا مدعی می‌‌شود که قربانعلی امام سیزدهم بوده و در غیبت به سر می‌برد و او امام چهاردهم است! او مدعی می‌‌شود که امام زمان فوت کرده و در جمکران مدفون است و همه باید مثل او و مریدانش به سوی جمکران نماز بخوانند چون این مسجد همان مکه موعود است. این مدعی امامت مدرک ششم ابتدایی دارد و با مطالعه ترجمه برخی کتاب ها توانسته اندکی اطلاعات مذهبی پیدا کند. (روایت دیگری از این حکایت پیش از این هم آمده بود).
ـ مردی بعد از چندین سال ادعای ارتباط با امام زمان به تدریج ادعا کرده که خودش امام زمان است! این فرد با حفر گودالی در زیر اتاق منزلش و با مخفی شدن در داخل گودال از طریق همسر و برادر همسرش به مریدانش اعلام می‌‌کرد که آقا برای زیارت طی الارض کرده است و مریدان وی با مراجعه به داخل اتاق و ندیدن وی این ادعا را باور می‌‌کردند. این مدعی سال گذشته در حالی که با مریدان خود با پای پیاده به جمکران می‌‌رفت در کنار پل ورودی جاده جمکران مخفی شد و سپس همسر و برادر همسر وی مدعی غیبت صغرای او از چشم مریدان شدند و او به مدت یک سال در منزلش مخفی شد. این فرد که به ظاهر دچار روان پریشی است توانسته بود تعدادی از افراد را به حلقه مریدان خود وارد کند. اما بعد از دستگیری وی به همراه مریدان اصلی اش و حبس آنان در زیرزمین ساختمانی در قم مریدان این فرد از او می‌‌خواهند با استفاده از قدرت امامت خود برای آزادی آنان کمک کند اما با ناتوانی او برای کمک به مریدانش آنان متوجه اشتباه خود شده و او را رها می‌‌کنند.
ـ خانمی که در جنوب تهران زندگی می‌‌کند و طبقه اول منزل خود را به برگزاری جلسات بانوان اختصاص داده است مدعی شده جمکران جایگاه دوستداران واقعی آقا نیست و ایشان به او دستور داده‌اند تا در شازند اراک حسینیه‌ای برایشان بسازد. این خانم بدعتها و اعمال عجیبی هنگام اقامه نماز انجام می‌‌دهد در یکی از این عملها وی در مراسم شبهای چهارشنبه و حین اقامه نماز امام زمان هنگام قرائت آیه (ایاک نعبد و ایاک نستعین) به حالت سماع می‌‌چرخد و این حرکت را تا قرائت صد بار تکرار می‌‌کند و مدعی است که ماموران فرستاده امام زمان او را هنگام قرائت این آیه می‌‌چرخانند.
موارد مشابه اینها در سایت‌ها و روزنامه‌ها کم نیستند.

گزارش‌های دیگری در باره اخبار ظهور

اخبار ظهور و نزدیکی آن در سالهای دهه هشتاد بسیار گسترده بود و همچنان تا زمان ما که اواخر سال 91 هستیم ادامه دارد. یکی از معروف‌ترین افراد در ترویج این قبیل مطالب، آقای علیرضا پناهیان است که به حکم رسانه‌ها، از وی با عنوان استاد یاد می شود. وی در سخنرانی شب عاشورای سال جاری در بیت رهبری مطالب شفافی در این باره بیان کرد. بخش پایانی سخنان وی به نقل از خبرگزاری فارس در ادامه می‌آید:
من یک سؤال از شما بکنم عرضم را کم‌کم جمع بکنم ببرم‌تان با همین بحث در کربلا. ببینید واقعاً حالا کربلا کجاست، ما کجا هستیم! الان بعد از این بحث مزّه می‌دهد برویم کربلا، قبلش این نکته را به عنوان تتمّۀ بحث خودم عرض بکنم. دوستان من! این روندِ سرعتِ فراگیر شدنِ حقیقتِ اسلام ناب، حقیقتِ انقلاب اسلامی که دارد با این قدرت اثر می‌گذارد که نمونه‌اش را شما در جنگ اخیر غزه دیدید، جوان‌ها روحیۀ سلحشوری دارند، جنگ غزه را می‌بینند می‌گویند آفرین عالی بود، بعد مشغول می‌شوند درس خودشان را می‌خوانند. خبر ندارند که معنایش چیست. آقا! بروید با چندتا از این پیرمردها صحبت کنید، با این سیاسیون و نظامیون دنیا صحبت کنید، بگو جان آباء و اجدادت قسم، ده سال پیش شما احتمال جنگ این‌جوری در غزه را می‌دادی؟ یک نفر اگر به شما جواب مثبت داد! این قدرت چیست؟ «معمّا چو حل گشت آسان شود». من از شما می‌خواهم یک سؤال بکنم، عاشوراییان! اگر همین‌جوری روند جلو برود که مانعی هم برایش نیست، امکانات هم بیشتر شده برای اینکه رشد حرکت اسلام ناب تساعدی باشد، چند سال دیگر ظهور خواهد بود؟ محاسبۀ عقلانی بکن، اینکه پیشگویی و غیبگویی نیست، قواعد ظهور را نگاه کن، چند سال دیگر کار تمام خواهد شد؟ یک محاسبه بکن، یک آمار بکش، نمودار پای تخته بکش، امکانات، رشد ما، قدرت دشمن، شکستش در مقابل ما، نمودار که کاری ندارد، می‌توانی سر انگشتی حساب کنی. سرانگشتی، نه اینکه می‌توانی وقت دقیق را اعلام کنی یا روز و تاریخ و سال را می‌توانی حساب کنی. تازه این روایت را از اباعبدالله الحسین(ع) را هم اگر نشنیدی من به شما بگویم.
الان شما نگاه کنید خدا شاهده ظهور قابل پیش‌بینی است، بروید روایات قواعد ظهور را بخوانید، من به حوادث ظهور کاری ندارم، قواعد ظهور! یعنی می‌فرماید وقتی ظهور رخ می‌دهد که غربال بشوند همه، وقتی ظهور رخ می‌دهد که خلاء تئوریک در عالم پدید می‌آید، وقتی ظهور رخ می‌دهد که ظلم فراوان شده باشد، وقتی ظهور رخ می‌دهد که قومی مقدمه‌ساز باشند، کدامش محقق نشده؟ محاسبه کنیم، دیگر از دعا گذشته، البته دعا هم هنوز مؤثر است. در کمال الدین شیخ صدوق سخنی از اباعبدالله الحسین(ع) در مورد ظهور آمده که می‌فرماید: «یُصْلِحُ اللَّهُ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى أَمْرَهُ فِی لَیْلَةٍ وَاحِدَة» خدا مقدمات ظهور را یک شبه فراهم می‌کند. پس کِی می‌خواهد باشد؟ بله من دارم حسّ ظهور را تقویت می‌کنم، حسّ نزدیک بودنِ ظهور را، بر اساس محاسبه عقلانی. نصرت خدا چرا باید قطع بشود؟ ما که داریم تکلیف‌مان را انجام می‌دهیم، حرکت کلان جامعه خوب بودنش محرز است دیگر، اشکالات هست، اشکالات را باید برطرف بکنیم، ما الان کجا ایستادیم در تاریخ؟ ما وضع مدرسه‌هایمان باید عوض بشود، وقتی از دین صحبت می‌شود، دینِ در آستانۀ ظهور باید تعلیم داده بشود، آخرین وظایف منتظران باید به منتظران گوشزد بشود، نه به طور کلّی از وظایف منتظران سخن بگوییم، منتظر دیگر الان باید از نظر روحی آماده بشود امام مقتدر را پای رکابش کار بکند... آقا! تعلیمات‌مان را ما باید جهتی ببریم که آماده فرج بشوند، اصلاً ظرفیت نصرت الهی باشد، یک شرایط دیگری در پیش است.
شب بعد از آن بنده در یادداشتی که به شکل مصاحبه بود چنین نوشتم:
رسول جعفریان، در گفتگو با «بازتاب»، ضمن انتقاد شدید از سخنان برخی افراد که در تریبونهای رسمی به خرافات درباره ظهور حضرت مهدی(ع) دامن می‌زنند، دستگیری برخی از این افراد و تشویق برخی دیگر را برخوردی دوگانه خواند.
استاد تاریخ دانشگاه تهران تصریح کرد: متاسفانه به جای آن که متفکران و اندیشمندان از روحانی و دانشگاهی رشته فکر را در دست گرفته و باب اندیشه و اندیشیدن را باز نگاه دارند، قریب هشت سال است که در این کشور مشتی روضه خوان و مداح ـ با همه ارزشی که از باب مرثیه خوانی برای اباعبدالله(ع) قائلیم
ـ سردمدار فکر و اندیشه شده اند.آن روز که آن مداح معروف ـ که حالا هم عوارض حمایت های سیاسی بی دلیل خود را مشاهده می کند ـ علیه مرجعیت دینی بلندپایه حوزه که به روضه خوانان نصحیت کرده بود، حرف زد و آن سخن زشت را بر زبان آورد، باید حدس می زدیم این ماجرا چند سال بعد به کجا می انجامد. وقتی چند مرکز روضه خوانی و مداحی برای سیاست کشور تعیین تکلیف کرد، روشن بود که ماجرا به کجا ختم می شود؟
جعفریان با اشاره به این که نوعی انحطاط فکری کشور را فرا گرفته است، گفت: این که کسانی در همه فنون و علوم اظهار نظر کرده، کشور را با لاطائلات به ظاهر دینی خود که هیچ سنخیتی با افکار اصیل شیعی ندارد و مراجع دینی هم آنها را تایید نمی کنند، پر کرده اند، و سیما هم به آنها میدان داده، همه اینها نشان می دهد که ما در حال فرو رفتن در باتلاقی از انحطاط فکری هستیم که به سادگی از آن بیرون نخواهیم آمد. داستان تفکر طوری است که جامعه دیر و در یک تدریج طولانی وارد آن می شود؛ اما وقتی در جامعه جاگیر شد، عوارض و تبعاتش تا دیرهنگام حتی تا قرنها خواهد بود و جامعه را از جاده علم و دانش و پیشرفت و نوعی تمدن اسلامی به روز باز می دارد.
وی با بیان این که داستان ظهور با این شکل که آقای پناهیان و امثال ایشان طرح می کنند، ریشه در آموزه های شیعی ندارد و بیشتر نشأت گرفته از ذهن خلاق خودشان است، گفت: همان طور که شیخ مفید و شیخ طوسی و علامه حلی نشان دادند، جامعه شیعه و دنیای تشیع را باید با فقه و شریعت زنده نگاه داشت و از اخلاق و عرفان سالم هم به عنوان وسیله ای برای ایجاد مناسبات نرم میان مردم باید استفاده کرد. ظهور هم که نوعی انتظار مثبت است، جای خود را دارد، اما نه بافتنی هایی که به اسم ظهور وجود مقدس حضرت مهدی(ع)، صدها بار در تاریخ دور و نزدیک ما به عنوان تفکر متمهدی های دروغین طرح شده و به جایی نرسیده است و هر بار به باورهای مردم هم ضربه و صدمه زده است.
استاد تاریخ اسلام و ایران ادامه داد: یک نگاه ساده ای به گذشته بکنید و ببیند چند بار حرف «ظهور نزدیک است» زده شده و با افتضاح ماجرا خاتمه یافته است. با این حرفها که نمی شود برای کشور راهبرد درست کرد و آینده نگری کرد. اینها مشتی بافتنی است که به درد اداره مملکت نمی خورد؛ حتی اگر همه اش با کلمات و ترکیبات تازه بیان شود. کشور نیاز به استراتژیست هایی دارد که دنیا را بشناسند، کشور محتاج دانشمندانی است که علم حقوق را بدانند و راه تحقق حقوق مردم را یاد بدهند. وقتی شما ذهن و عقل مردم را با همین حرفهای بی پایه و پرطمطراق مثل قواعد ظهور پر کردید، دیگر کدام سخن علمی مقبول واقع خواهد شد؟ یک قوم ساده و سطحی خواهید داشت که بی دلیل جوش می آورد و بی گدار به آب می زند و بعد هم زحمات چند نسل را به باد می دهد.
جعفریان گفت: این قبیل افکار در باره ظهور که برای آن قاعده درست می کنند و نمودار می کشند و وقت ظهور تعیین می کنند و هشدار باش آمادگی برای همین نزدیکی ها می‌دهند، در حالی که نه علم غیب دارند و نه دانش درست دینی و نه شرایط عالم را می‌شناسند، به راحتی می تواند زمینه ظهور فرقه‌هایی شبیه بابیت را در ایران فراهم کنند. این شخص تصور می‌کند که بحث ظهور، غیب است که پیشگویی کند یا علم است که از روی قواعد علم تجربی مثل خسوف و کسوف حدس بزند؟‌ اگر ادعای علم غیب دارد که وانفسا! اگر ادعای علمیت دارد که هم در موضوع و هم محمول و هم حامل همه محل تردید است. اگر به روایات هم عمل می‌کند، هر کسی پیش بینی وقت ظهور را کرد باید تکذیبش کرد و ما ترجیح می‌دهیم این کار را بکنیم. اینها هر روز اصطلاح جدیدی می‌سازند و مرتب بر حجم مذهب می‌افزایند و فاصله‌اش را با مسلمانان دیگر بیشتر و بیشتر می‌کنند. آیا این طور تبلیغ مذهب می‌شود تا آن را منزوی تر و متفردتر و دور از جمع مسلمانان می کند که وحدت میان آنها آرزوی امام و رهبری و انقلاب بوده و هست؟
وی هشدار داد: در این باره شک نباید کرد و بدون مجامله باید گفت احتمال دارد که در وقت خطر، گروهی از کسانی که در حال حاضر با پولهای بادآورده علیه جریان های سیاسی و افرادی فعال هستند، یک مرتبه تحت هدایت یکی از این افراد ـ که خیلی هم مجهول نیستند ـ راهشان را کج کرده، بدعتی در شیعه بگذارند که قابل جبران نباشد. اگر چنین شد، مسوولیت آن با افرادی است که الان سکوت کرده و یا حتی به این قبیل افراد میدان می‌دهند.
این نویسنده افزود: همه می‌دانیم سید علی محمد باب 22 ساله بود که این ادعاها را کرد، اما عده ای بزرگتر از خودش که مشکل داشتند از او حمایت کردند و این جریان را به آنچه امروز درست شده رساندند.
حجت الاسلام جعفریان بحث «ظهور صغری» را که طراحی نوعی روند برای ظهور کبری باشد، و این آقا و نظایر او طرح می کنند، نشأت گرفته از افکار سطحی سید حسن ابطحی دانست و گفت: نخستین بار، وی این مطالب را از ملاآقا جان زنجانی نقل کرد. ملاآقا جان یک روضه خوان در زنجان بود که مشتی داستان در اطرافش شکل گرفت. آقای ابطحی هم ذهنی دارد دور از فقه و پر از افکار و اندیشه های ماورائی که بسیاری از آنها مخدوش است و امروز بیش از هر زمان بی پایگی این حرفها روشن شده است. چطور آقای ابطحی در این حکومت زندانی و محدود می‌شود، اما افرادی مثل پناهیان که همان حرفها را، اما در قالب انقلابی می‌زنند و بعد از ظهور صغری، حرف از قواعد ظهور به میان می‌آورند و آماده باش می‌دهند، به راحتی فرصت می یابند که مدام در سیما مطالب و افکار و اندیشه های بی‌اساسشان منتشر شود. این شخص در کجا درس خوانده؟ چه قدر فقه می‌داند؟ چه قدر با مبانی فلسفی اسلام آشناست؟‌ چه قدر تاریخ اسلام خوانده؟ کجا تحصیل کرده که که در هر بابی نظر می‌دهد؟ آیا واقعا قرار است هر کس خوش صحبت است و چند جمله را به هم وصل می کند و حرفهای درشت و تازه می‌زند که هیچ کدام محک خود را نزد علما پس نداده، باید بتواند از وقت سیما که متعلق به تمام مردم است استفاده کند؟
جعفریان گفت: در همین ایام با کمال شگفتی یک منبری در حضور رهبری، کربلا را با مهدویت گره زده و نفی می کند که امام حسین علیه السلام برای برپایی حکومت اسلامی مبارزه کرده باشد، به طوری که پس از منبر به وی اعتراض شده و برداشت او نادرست خوانده می شود. این که نمی شود ما با مطهری و شریعتی و بهشتی انقلاب کنیم، با نهج البلاغه انقلاب کنیم، اما در دهه اخیر همان آن حرفها را رها کرده و با علائم الظهور که منهای روایات معدودی از آن، باقی ساخته دست فرصت طلبانی است که هر از چندی قصد شورش و تصرف حکومت را داشتند، برای کشور برنامهریزی کنیم.
این نویسنده ضمن اعلام خطر درباره نفوذ این افکار در برخی از محافل نظام و شخصیت های سیاسی کشور هشدار داد: وصل شدن این سخنان که خود بوی قدرت می دهد با قدرت های سیاسی و اداری و مالی، بدون نظارت دقیق فکری از سوی مرجعیت بر آنها، کشور را در آستانه نوعی انحطاط فکری قرار داده که عوارض سیاسی آن غیر قابل پیش بینی است.
جعفریان ادامه داد: بیم آن می رود تا مدتی دیگر، آن قدر این حرفها زده شود که جزو مسلمات شود و دیگر کسی نتواند از آنها انتقاد کند.
البته این که این افراد در محضر رهبری این مطالب را می گویند، معنایش این نیست که آن مطالب از نظر ایشان درست است. بارها شده است که رهبری بعد از سخنرانی از آنها انتقاد کرده اند. آقای راشد یزدی به من گفتند، وقتی مداحی در حضور رهبری مطالب نادرستی گفت من به ایشان عرض کردم اینها وقتی در حضور شما این طور بگویند، جای دیگر چه ها خواهند گفت؟ رهبری فرمودند: سال قبل هم این مطالب را گفت و به او یادآور شدم نادرست است، امسال دوباره می گوید! نمی شود انتظار داشت رهبری به هر کسی گیر بدهد. این افراد میهمان و منبری هستند که باید نظر بدهند و اجازه ندهند روزنه ها بسته شود.
استاد تاریخ دانشگاه تهران با اشاره به این که در دولت نهم ودهم، ضمن این که علاقه ای به آبادانی مملکت نشان داده شد، گفت: در این دولت تفکر عمیق، برنامه ریزی و خرد گرایی دینی جایی ندارد، چون اساس این دولت با همین مداحی ها پیش رفت. نهایت چیزی که هست که آن هم محل اشکال است، نوعی عملگرایی با تعریفی خاص از آبادی است که اگر این مقدار هم نبود، باید فاتحه کشور خوانده می شد. باید گفت درآمدهای هنگفت نفتی در هشت سال گذشته ضمن این که بخشی از کشور را آباد کرده، اما با نگرش ماورائی حاکم بر دولت، و تسلط افکار ساده و بدون برنامه با مدیران هیئتی و دور شدن از مراجع دینی و اعتبار نهادن به اظهارات روضه خوانان، مانع از ایجاد یک نظام اندیشگی شده و به جای آن ادعاهای بزرگ، دعاوی ظهورمدارانه که به تدریج جای تسلط فقه را خواهد گرفت و راهبردی دیگر را برابر ما خواهد گذاشت، مطرح شده است.
جعفریان با اشاره به این که این کشور هم در دوره اصلاحات و هم در دوره بعد از آن بدشانس بوده و هیچ کدام با افکار رهبری سازگاری ندارد، گفت: با توجه به سابقه فکری که از مقام معظم رهبری داریم و آنچه در کتاب «شرح اسم» در باره گذشته فکری ایشان خوانده ایم، ایشان را فردی خرد گرا و واقع بین می شناسیم، اما شرایط به گونه ای شده است که افکار ایشان در میان مجموعه ای از عوامل مؤثر در تفکر جامعه تنها و مغفول مانده است، به طوری که بخش های مهمی از صداوسیما، این خط خردگرایانه را دنبال نکرده و معرکه را به گروه های شعاری و افراطی واگذار کرده است.
این نویسنده ضمن اشاره به فعالیت های فکری و پژوهشی که در قم جریان دارد، گفت: متاسفانه بسیاری از این مؤسسات زیر سلطه کسانی است که گرچه به ظاهر به اندیشه های فلسفی اهمیت می دهند، اما در باطن گرفتار افراط گرایی در زمینه اندیشه های مربوط به ظهور بوده و با ترویج کیش شخصیت و مراد و مریدی، طلاب خود را گرد خود و برای خود پرورش داده و به رغم هزینه های سرسام آور هیچ خروجی فکری روشنی ندارند. برخی از مشهورترین این موسسات، فقط علاقه مندند شارح افکار رئیس باشند تا حامی جریان علم و دانش دینی مستقل. هرچه می نویسند و چاپ می کنند و گاه بیش از چندین مجله هم دارند، شرح افکار بزرگ تشکیلات است و بس. به همین دلیل پیشرفت مناسبی هم نداشته و خروجی قابل ملاحظه ای ندارند و به جای آن، به روش های حذف دیگران از هر طرف، اعتماد بر گروه های افراطی از سوی دیگر و تکرار مکررات روی آورده‌اند. آنچه امروز در حوزه مطرح است، طبقه بندی همان حرفهای گذشته، دسته بندی تازه تر اما در واقع، اگر نگوییم کم محتواتر، چیزی همطراز گذشته است.
جعفریان گفت: این اسباب تأسف است که یک مجری تلویزیون بگوید برج ساعت را در مکه ساخته اند برای این که اگر مهدی (ع) ظهور کرد، تک تیراندازانشان از آنجا حضرت را هدف بگیرند. آخر این چه دانشی است، چه علمی است؟‌ چه بینشی است که به مردم داده می شود؟
وی با هشدار درباره برنامه های تکراری شعاری در سیما گفت: افراط زیاد در این برنامه ها دربین مردم به تدریج نوعی واکنش منفی ایجاد می کند و شاید به تدریج باعث زدگی مردم بشود، کما این که همین الان هم بخشی از جوانان را بی اعتماد کرده است. هر چیزی، حتی نشان دادن شعائر دینی، باید معقول، به اندازه و به تدریج باشد تا اثر خود را ببخشد. این چیزی است که در روایات هم تاکید شده است. اما مع الاسف شاهد نوعی افراط هستیم. این که فکر کنیم با این کار میخ دین را محکم تر می کنیم درست نیست، این ممکن است نتیجه عکس بدهد. (پایان یادداشت).
این متن بازتاب‌های چندی در مطبوعات داشت که ان شاءالله در جای دیگری مجموع آنها را ارائه خواهیم کرد. اما عجالتا عرض کنم که یک سال بعد، شام عاشورای 1435 [1392] آقای پناهیان در دانشگاه امام صادق (ع) این مطالب را به اختصار گفت: بنده بیست سال است سخنرانی می کنم، در 20 هزار سخنرانی یک بار هم از کلمه ظهور صغری استفاده نکرده‌ام. نور و صدا و تصویر آن هم هست. مورخ این مملکت آن را به من نسبت می دهد و به من فحش می دهد. آقا شما تاریخ زمان خودت را بلد نیستی بگویی، من چطور به تاریخ اسلام 1400 سال پیش که نوشته ای، اطمینان کنم؟
آدم نباید عصبی باشد و اگر از کسی خوشش نمی آید، دروغ بگوید. می گویم ان شاء الله ظهور نزدیک است، نه به سال و ماه و روز، این نه به سال و ماه را می گذارد کنار، می گوید آدم می تواند پیش بینی کند. با تاریخ هم تو همین کار را می کنی؟ پدر تاریخ در می آد این جوری. زمان خودت را تحویل بگیر، حالا بعدا برو تاریخ رو بررسی کن. [پایان سخنان پناهیان به نقل از:
http://ayandehonline.com/?a=content.id&id=6523].
حقیقت این که در آن یادداشت که در آدرس بالا و در بسیاری از سایت‌ها هست، بنده بحث ظهور صغری را به ایشان نسبت ندادم، بلکه به صراحت نوشتم که سید حسن ابطحی آن را گفته است. با مراجعه به آن متن معلوم می شود چه کسی دروغ گفته است.

یک نمونه دیگر از مباحث ظهور

وحید یامین پور مجری سابق تلویزیون، در شبکه اجتماعی گوگل به نقل از همسرشهید اندرزگو خاطره ای نقل کرده است که البته بنا به گفته وی قبل از گفتن آن مجبور به خاموش کردن دوربین وضبط شده است، در این خاطره از حرام بودن آتش بربدن شهید اندرزگو و ظهور امام زمان در دوره ای که رییس جمهوری به نام سیدعلی که دوسال بعد از انقلاب ظهور می کند اتفاق می افتد، وی نوشته است: در حال ساخت یک سری مستند سیاسی هستیم. تا به حال 16 قسمت تولید شده؛ دیروز رفتیم خانه ی شهید سید علی اندرزگو برای مصاحبه با همسرش. اندرزگو از آن شخصیتهای پیچیده ای بوده که خیلی ها جذبش شده اند. مصاحبه ی عجیبی شد. وسط مصاحبه چند بار گریه کردیم. همسر شهید خودش یک شهید زنده است. فکر کنید که تا چند ماه بعد از شهادت همسرش در زندان اوین تحت شکنجه ی ساواک بوده، آنهم در 25 سالگی! مصاحبه که تمام شد به تیم تصویربرداری اشاره کردم که دوربین ها را خاموش نکنند، من وارد گفتگوی غیر رسمی شدم تا نگفته ها را بشنوم و چیزهایی شنیدم که برایم خیلی عجیب بود. یکی از خاطرات همسر شهید که خیلی عجیب بود ازاین قرار است؛ همسر شهید: چند ماه قبل از شهادتش در خانه نشسته بودیم. سید علی یک ذغال گداخته را از روی قلیان برداشت و کف دستش گرفت. من شگفت زده پرسیدم سید دستت نمی سوزد؟ سید لبخندی زد و گفت: «این که هیچ، بدن من به آتش جهنم هم حرام است. بعد سید علی گفت بزودی پهلوی می رود و انقلاب پیروز خواهد شد. دو سال بعد از پیروزی شخصی رئیس جمهور خواهد شد که نامش «سید علی» است. از آنروز به بعد منتظر ظهور حضرت ولی عصر (ع) باشید.» بعد گفت دینداری در آن دوران مثل نگه داشتن این ذغال گداخته در دست است. همسر شهید گفت من پرسیدم: سیدعلی! منظورتان این است که خودتان رئیس جمهور می شوید؟ سید پاسخ داد خیر، من آنروز نیستم.
بعد ذغال را آرام برگرداند و روی قلیان گذاشت... همسر شهید گفت: دست از سیدعلی نکشید.
یامین پور: این گفتگو را با 3 دوربین تصویربرداری کردیم. نمی دانم کی زمینه ی انتشارش فراهم می شود.

بیداری اسلامی پنجره های رو به ظهور

محسن رضایی هم در باره ارتباط بحث بیداری و ظهور نوشت: احزاب و شخصیت‌ها - رخدادهای دوره ما نشان از یک خبر مهم دارد و آن این که جهان در حال تغییر است. از آسیا گرفته تا اروپا و از آنجا تا آمریکا تغییراتی آغاز شده، گویا زمان زبان گشوده و می خواهد بگوید خبری در راه است. انقلاب اسلامی در ایران، امواج بعدی آن در عراق، لبنان و فلسطین و بیداری اسلامی در شمال آفریقا، غرب آسیا و خلیج فارس و بیداری انسانی در آمریکا در تقابل با نظام سرمایه داری، نشانه هایی از آن خبر است. شاید برخی این رخدادها را بی ارتباط با یکدیگر بدانند، ولی در ورای همه آنها، نقطه مشترکی به چشم می خورد و آن نقطه مشترکی که در انقلاب اسلامی، بیداری اسلامی در جهان عرب و بیداری انسانی در جهان غرب وجود دارد، موضوع «مردم» است؛ مردم به پا خاسته اند.
در ایران، مردم به شکل انقلاب اسلامی در نهضت امام (ره) به پا خاستند و این نهضت در ۲۲ بهمن سال ۵۷ به پیروزی رسید و امروز در جهان عرب، مردم در شکل «بیداری اسلامی» و در غرب در شکل «بیداری انسانی» علیه وضع موجود قیام کرده اند، ولی در همه این اشکال بروز و ظهور «مردم» محور مشترکی وجود دارد و آن ارزش های الهی است. یعنی به جرأت می توان گفت، ارزش های الهی که ریشه در فطرت بشر دارد، مردم جهان را به قیام واداشته است. البته ارزش های الهی در ایران، جهان عرب و جهان غرب در قالب بیداری فطری، مردم را به جنبش های اجتماعی و سیاسی کشانده است. بنا بر آموزه های پیامبر خدا (ص) و اعتقادات ما، فطرت مردم، فطرتی الهی است؛ پس اسلام و مردم از یک سرشت و جوهرند. بنابراین قیام های مردمی می تواند به قیام های اسلامی تبدیل شود.
اینک این پرسش اساسی، پاسخ می یابد که آیا قیام فطرت های پاک انسان ها در سراسر جهان به «اسلام» منجر خواهد شد؟ این در حالی است که امروزه فطرت بشر به حرکت درآمده است. در حقیقت، موجی که سال ۱۳۵۷ در ایران آغاز شد، سال ۱۳۸۹ در جهان عرب و سال ۱۳۹۰ در جهان غرب در اشکال گوناگون ولی مرتبط با یکدیگر ادامه یافته است. آری؛ اینک چیزی شبیه رنسانس در جهان در حال روی دادن است؛ با این تفاوت که این رنسانس؛ تحولی الهی است که جز در زمان پیامبران رخ نداده است. با توجه به این، آیا این مسأله بیانگر آغاز دوره ظهور امام منتظر (عج) نیست؟ یک لحظه بیندیشیم که چرا زمان به حرکت درآمده است؟ آیا می شود بین این حرکت با لقب «صاحب الزمان» ارتباطی نباشد؟ محسن رضایی. مرجع : تابناک.

ظهور اتفاق افتاده است

در آذرماه سال 1391 هم ایمیلی برای بنده آمد با عنوان «ظهور اتفاق افتاده». در این متن آمده بود:
ظهور اتفاق افتاده بسم‌الله النور اوائل روزهای سال 1380 با جمعی از دوستان عازم شهر مقدس قم شدیم. در ایام حضور در قم با محقق بزرگواری آشنا شدیم که در مورد ظهور و نشانه‌های آن تحقیقات گسترده ای انجام داده بود و با استدلالهای روائی جالب معتقد بود که ظهور بسیار نزدیک است. نکات علمی سخنان ایشان، هر شنونده‌ای را به تفکر وامیداشت و قضیه فراتر از یک ادعای احساسی و بی بنیان بود تا این که در همان ایام توفیق، یارِ جمع دوستان شد و در صبح یک روز بهاری موفق به حضور در بیت علامه حسن زاده آملی ـ حفظه‌الله تعالی ـ شدیم و از نزدیک این دانشمند گرانقدر را زیارت کردیم.
داستان چگونگی حضور در محضر ایشان و ساعتی که در خدمت معظم‌له بودیم خود، جریانی شیرین و درس آموز است که وقت مستقلی برای بیان می‌خواهد که در این مقال مختصر نمی‌گنجد؛ اما آنچه باعث شد آن جلسه برای این حقیر به یاد ماندنی و سرنوشت ساز شود مطرح شدن ماجرای تحقیق برادر محققمان در مورد ماجرای ظهور و نشانه‌های آن بود. آن طلبه فاضل به تفصیل موضوع را برای حضرت علامه شرح دادند و ایشان با ادب و حوصله مثال زدنی به دقت به سخنان ایشان گوش دادند. همه دوستان حاضر در جلسه لحظه شماری میکردند تا عکس‌العمل علامه حسن زاده را در قبال مسائل مطرح شده مشاهده کنند. بعد از پایان سخنان برادر بزرگوار، استاد لحظه‌ای تامل کردند و سپس با خنده شیرین و معنا داری به جمع نگاه کرده و با آن لهجه شیرین فرمودند: «خلاصه عرائض حضرات این است که میخواهید بفرمایید که ظهور حضرت نزدیک است؟» با تایید دوستان، ایشان فرمودند: «اگر بگویم ظهور اتفاق افتاده چه؟» همه جا خوردیم. اصلا انتظار چنین مطلبی را از ایشان نداشتیم همه مات و متحیر این سخن ایشان بودیم و نمی‌دانستیم چه بگوییم. علامه که متوجه تحیر جمع شده بود با بیانی حکیمانه این گونه مطلب را توضیح دادند: «برای توضیح مطلب باید مثالی بیان شود. پرودگار متعال قواعد عالم ملکوت را نظیر و شبیه قواعد عالم ملک قرار داده و عالم تکوین را منطبق با عالم تشریع خلق کرده تا بشر با پی بردن به اسرار و قواعد عالم ملک و تکوین، پی به اسرار ملکوت و تشریع ببرد و از این هماهنگی و شباهت، حکمت‌هایی استفاده کند. یکی از این قواعد مسلم و عمومی طبیعت، تدریجی بودن تحولات می‌باشد. فی‌المثل حرکت وضعی زمین و در پی آن طلوع و غروب خورشید یک فرایند تدریجی است. اگر خورشید به یک باره در آسمان زندگی مادی و طبیعی طلوع یا غروب کند در روند حیات اختلال ایجاد می شود و هیچ موجود زنده‌ای قادر به تطبیق خود با تغییر وضعیت نور در میدان حیات نخواهد بود و نظم زندگی به هم می‌ریزد. خورشید باید به تدریج غروب و طلوع کند تا موجوداتِ تحت تاثیر خورشید بتوانند خود را با تغییرِ رخ داده تطبیق کرده و حیات به چرخه نظم خود ادامه دهد. نظیر همین اتفاق نیز در حیات معنوی و ملکوتی بشر، در حال، اتفاق افتاده است.» علامه بزرگوار در توضیح این مطلب فرمودند: «امام معصوم، خورشید آسمان حیات معنوی بشر است و طلوع و غروب ایشان در صحنه حیات بشر تابع قواعدی شبیه قواعد طبیعی خورشید است. اگر مقوله غیبت و ظهور حضرت بطور دفعی و بدون هیچ زمینه‌ای واقع شود، مسلما جوامع بشری تاب این تحول شدید را نخواهد داشت. بدین علت حکمت الهی مقتضی تدریجی بودن این اتفاق عظیم است. با بررسی تاریخ حیات با برکت حضرت درمی‌یابیم که این اتفاق درمورد غیبت حضرت واقع شده است. غیر از اینکه حیات سه امام همام قبل از امام عصر(عج) تقریبا به حالت غیبت بوده و نوعی تمرین برای شیعیان برای زندگی مومنانه بدون ارتباط فیزیکی با امام بود، غیبت حضرت به دو مرحله غیبت صغری و کبری تقسیم می‌شود. مرحله غیبت صغری به مثابه آماده کردن مردم برای غیبت اصلی و طولانی حضرت بوده است. همین حکمت در دوران ظهور حضرت هم رعایت خواهد شد. بشری که در طول صد‌ها سال در دل ظلمت زندگی بدون حاکمیت فرهنگ توحیدی ـ‌ ولایی نشو و نما پیدا کرده، ظرفیت تحمل ناگهانی نور وجودی که به تعبیر قرآن زمین را اشراق میکند «اشرقت الارض بنور ربها...» را ندارد. لذا باید واسطه در این بین وجود داشته باشد. بدین معنا که مجالی برای تجلی نور ایشان در وسعت‌های محدود بوجود آید، که مردم بتوانند خود را برای حضور آن مقام رفیع آماده کنند.» سپس آن عارف روشن ضمیر تأملی کرده و با قاطعیت، جملاتی فرمودند که باعث شد جمع حاضر به وجد آمده و طوفانی از شادی و سرور در دل و جان حضار پدید آید و آن از این قرار بود: «قرائن و شواهد نشان می‌دهد انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ظهور صغرای حضرت بقیة‌الله الاعظم و بین‌الطلوعین حکومت جهانی امام زمان ارواحنا فداه می‌باشد. «آنگاه این مژده بزرگ را با بیان مثال‌هایی شرح دادند. ایشان فرمودند: «مثلا این مراسمات عبادی و معنوی را ببینید. روزی در همین شهر قم، اگر چند طلبه بصورت انفرادی و با هزینه شخصی چند روزی اعتکاف می‌کردند، می‌گفتیم الحمدلله معنویت در حوزه پیشرفت کرده، ولی اکنون چند هفته قبل از ایام اعتکاف شاهد جوانانی هستیم که چندین شبانه روز و در سخت‌ترین شرایط و با کمترین امکانات در مساجد و حرمها معتکف می‌شوند و عمده هدف خود را خود سازی برای آمادگی ظهور اعلام می‌کنند. مگر در ایام رژیم گذشته عموم مردم از معارف اهل بیت و ادعیه ایشان اینقدر اطلاع داشتند؟ در روز عرفه در غیر صحرای عرفه شاید خواصی پیدا می‌شدند که دعای عرفه سیدالشهدا را با آن مضامین بلند و عرشی قرائت می‌کردند؛ اما اکنون چه؟ از ظهر تا عصر عرفه، مساجد، حرمها و خیابانهای اطراف و رسانه‌ها بسیج می‌شوند تا میلیونها انسان اعم از نوجوان و جوان و پیر و زن و مرد و عامی و عالم در کنار هم نشسته و با ناله و تضرع، این دعای به این حجم را قرائت می‌کنند. اینها فرج امام زمان نیست، پس چیست؟ زمانی بر این ملت گذشت که حتی در میان خواص کمتر کسی پیدا می‌شد که بتواند قرآن را از روی مصحف، به درستی قرائت کند تا چه رسد به درک معانی و معارف قرآن؛ اما اکنون می‌بینیم که در سراسر کشور دهها هزار حافظ و قاری قرآن تربیت شده‌اند که بدنبال درک حقایق قرآن و عمل به آنها هستند. آیا اینها جلوه‌های ظهور نیست؟ نماز جمعه‌ها، راهپیمایی‌ها، جهادها و شهادت‌ها، احیاء مهدیه‌ها و جمکران، اقبال مردم به دعای ندبه و... همه و همه نشان از یک خیزش عظیم و تحولی بی سابقه در تاریخ تشیع و همه جلوه‌هایی از ظهور صغری است. انقلاب اسلامی ایران ظهور برنامه‌ای، شخصیتی و حقوقی حضرت مهدی موعود(عج) بوده و ظهور جهانی و اصلی حضرت، ظهور شخصی و حقیقی ایشان می‌باشد. هر کس هر کاری می‌خواهد در دوران ظهور انجام دهد الان شروع کند، چون وقتش فرا رسیده و زمینه‌اش از هر جهت آماده است. «راوی: حجت الاسلام حسین‌نژاد».

این گزارش فارس هم در روز 12 بهمن امسال جالب بود:
به گزارش از بوشهر، حجت‌الاسلام علی سعیدی صبح امروز در مراسم سالروز ورود امام به میهن اسلامی در بوشهر با اشاره به آمادگی‌های مختلف برای ظهور امام زمان اظهار داشت: چندین نوع آمادگی برای ظهور امام زمان داریم از جمله آمادگی فردی و اجتماعی غیر سبب‌ساز، آمادگی فردی سبب ساز و نوع سوم آمادگی کمک به ایجاد یک حکومت امام زمانی قبل از ظهور امام زمان است.
وی افزود: قبل از ظهور امام زمان نیازمند یک حکومت امام زمانی بودیم و انقلاب اسلامی ایران در راستای ظهور امام زمان بود.
نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه فلسفه غیبت امام زمان، غیبت مردم بوده است، اظهار داشت: هر وقت مردم ظاهر شدند امام زمان هم ظاهر می‌شود و اگر مردم غایب باشند یا امام معصوم منزوی یا کشته و یا غایب می‌شود.
سعیدی تصریح کرد: نوع چهارم آمادگی تحول در خاورمیانه برای ظهور امام زمان است و تا مادامی که تحول همه جانبه در خاورمیانه نباشد امام زمان ظهور نمی‌کند.
به عکس این قبیل اظهار نظرها خبر زیر از آیت الله صافی گلپایگانی جالب است:
به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی صافی روز 23 محرم سالروز تخریب حرمین عسکریین در درس خارج فقه خود فرمودند: باید هرچه زودتر حرمین عسکریین بازسازی شود و امنیت در آنجا برقرار گردد، این فاجعه عظمی از حافظه تاریخ پاک نمی گردد و باید یاد آن مصیبت هولناک در اذهان باقی بماند تا برای همیشه اینگونه اعمال و عاملان آن محکوم و منفور باشند.
معظم له افزودند: تخریب حرمین شریفین عسکریین، مصیبتی بزرگ برای جامعه انسانیت بود؛ زیرا ائمه علیهم السلام، فخر عالم انسانیت‌اند و این فاجعه که در عصر حاضر به وقوع پیوست، مصیبتی است که نه فقط بر شیعه بلکه بر تمام جامعه انسانیت وارد شد.
ایشان افزودند: دشمنان اسلام، متعصبانی نادان و مزدور اجانب‌اند و همه صفات رذیله در آنان جمع است وگرنه کسی که بهره‌ای از وجدان و شعور داشته باشد، دست به چنین جنایتی نمی‌زند.
این مرجع تقلید، با اشاره به فتنه وهابیت و تخریب قبور ائمه بقیع(ع) تصریح کردند: هم اکنون نیز در حرمین شریفین، همین کارها را انجام می‌دهند و هر کجا آثاری از دین و اسلام است، محو می‌کنند تا برای سالهای دور، نامی از اسلام نباشد.
معظم له با اشاره به برخی جریان‌سازی‌ها پیرامون زمان ظهور‌ افزودند: تعیین تاریخ برای ظهور مولایمان حضرت ولی عصر اروحنا فداه کذب و دروغ است؛ ما همیشه در انتظار فرج و منتظر ظهور حضرت هستیم و امیدواریم ظهور موفور السرور حضرت بقیه‌الله هر چه سریع‌تر واقع شود، اما همگان بدانند این مسأله یکی از آیات و اسرار بزرگ الهی است که ممکن است یک سال یا صد هزار سال دیگر به طول انجامد و در هر حال ما باید منتظر ظهور و در پی رضایت آن امام همام باشیم.
ولایت فقیه و مهدویت
به نوشته سایت مشرق، در مراسم انتخاباتی جبهه پایداری در 26 بهمن، آنچه بیشتر از همه در همایش امروز جبهه پایداری ملموس بود، تاکید ویژه آن بر وجود جریان انحرافی ای بود که به گفته مهمان ویژه این همایش ـ آیت الله علم الهدی ـ قرار است در فتنه ۹۲ با اسم امام زمان(عج)به جنگ ابهت ولایت فقیه بیایند.
اشاره به جنگ امام زمان با ولایت فقیه، پدیده‌ تازه‌ای نیست. سالهاست گفته می شود که نگاه به امام زمان (ع) از دو زاویه ممکن است. یکی امام زمانی که فقیه نایب اوست و در طول هم قرار داردند. دیگر امام زمانی(ع) که افراد مستقیم با او وصل شده و نیاز به ولایت فقیه ندارد. این که در این همایش، روی این نکته تکیه شده و به جریان انحرافی، نامی که به اطرافیان رئیس جمهور دهم نسبت داده می‌شود، بر این پایه است که تمسک این گروه به امام زمان(ع) از نوع دوم است نه اول. گفتن این امر از سوی امام جمعه مشهد بسیار جالب و مهم است، به خصوص کسی که خود از مهم‌ترین مدافعان احمدی نژاد بوده است. وی در این سخنرانی که همان سایت مشرق در روز 27 آورده گفته است: وی در پایان گفت: فتنه جدید دو عنوان را علم می‌کند؛ اول نام امام (ره) و دوم امام زمان (عج). و یک عده با علم کردن نام امام (ره) و عده‌ای هم با شعار امام زمان می‌خواهند رهبری را از ابهت بی‌اندازند.

ادعای بازگشت هوگو چاووز با مسیح در کنار مهدی (ع)
رئیس جمهوردولت دهم در پیامی که روز نهم مارس 2013 برای مرگ چاووز داد گفت: هوگو چاوز زنده است تا عدالت و عشق و آزادی زنده است. او زنده است تا ایمان و پاکی و انسانیت زنده است. او زنده است تا ملت‌ها زنده‌اند و برای استقرار استقلال و مهربانی و عدالت تلاش می‌کنند. تردید ندارم که او بازخواهد گشت و به همراه همه صالحان و حضرت مسیح (ع) و تنها باقیمانده از نسل پاکان، انسان کامل، خواهد آمد و جامعه بشری را در استقرار صلح و عدالت کامل و مهربانی و کمال یاری خواهد کرد.
همان روز صدور این بیانیه، سید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران به آن اعتراض کرده آن را زیاده روی دانست و گفت که رئیس جمهور می داند که این پیام در حوزه های دینی عکس العمل دارد. آقای قرائتی هم نسبت به این مسأله واکنش نشان داد. صاحب این قلم هم مصاحبه‌ای با سایت جامعه روحانیت مبارز کرد و مطالبی در اعتراض تحت عنوان مهدویت بدون اسلام و تشیع ابراز کرد. روز 19 اسفند نیز سایت خبرآنلاین موضع تند آقای شیخ محمد یزدی را علیه این اظهارات احمدی نژاد بیان کرد. خبرها حاکی بود که آیت الله العظمی صافی بشدت ناراحت شده و تمامی ملاقات های خود را تعطیل کرده است.

دستگیری بیست امام زمان قلابی و اخبار دیگر

یکی از جدیدترین اخبار در این باره، خبری بود که روز دهم فروردین ماه 1392 در سایت‌های ایرانی از جمله سایت انتخاب منتشر شد. در این خبر آمده بود:
طی چند سال گذشته در شهر مقدس قم و دیگر شهرهای مذهبی و برخی نقاط دور افتاده کشور افراد منحرف با سوء استفاده از احساسات مردم خود را مرتبط با امام زمان معرفی کرده وبه دنبال اهداف منحرف و افراطی خود بوده اند.
به گزارش فردا، اخیرا در شهرهای مختلف کشور افراد منحرفی که بعضی از آنها سابقه رمالی در پرونده ی خود دارند به دروغ ادعای مرتبط بودن با امام زمان (عج) را میکنند و با سوء استفاده از احساسات مردم سعی می کنند آنها را منحرف کرده و اهداف شوم خود را القا کنند .
عمده ی این افراد که بی سواد هستند در چند سال گذشته اقدام به سوء استفاده از عنوان ارتباط با امام زمان(عج) کرده و مردم را به سمت و سو های مشخص شده دشمنان اسلام می بردند که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(ع) دستگیر شده اند.
اما در چند ماهه گذشته برخی از این افراد دستگیر شده که آزاد شده اند ادعای جدیدی کرده که خودشان امام زمان هستند.
یک منبع آگاه در گفتگو با قم فردا اعلام کرد که در یک ماهه گذشته بیش از ده نفر در قم با عنوان مدعین دروغین امام زمان در مسجد مقدس جمکران دستگیر شده اند.
برخی از افراد منحرف قصد داشتند در آستانه عید نوروز وبا استفاده از شلوغی مسجد مقدس جمکران قم به مهدویت و امام عصر (ع) توهین کنند که خوشبختانه نتوانستند هیچ اقدامی انجام دهند.
بیشتر افراد دستگیر شده ارتباط خود را با برخی عناصر ضد دین خارج از کشور اعلام نموده اند این افراد در زندان هم ادعاهای واهی خود را تکرار می کردند.
برخی از این امام زمان های قلابی دستگیر شده که تیم‌هایی را در سطح مسجد مقدس جمکران قم داشته اند با ایجاد شبهه در رابطه با مهدویت قصد تخریب حضرت ولی عصر (ع) را داشته و می خواستند به ساحت مقدس امام عصر(ع) توهین کنندکه خوشبختانه با هوشیاری به موقع سربازان گمنام امام زمان (ع) در مسجد مقدس جمکران و در محوطه حیات مسجد در حین جو سازی و طرح ادعاهای واهی دستگیر شده اند.
اکثر این افراد دستگیر شده در یک ماهه گذشته در قم که تعداد آنها بیش از 20 نفر است ادعا کرده اند خود امام زمان هستند.
این افراد به دنبال شیادی و کلاهبرداری هستند و قصد فریب دادن عوام را دارند و عمده ی آنها سابقه دار و قبلا نیز به جرایم مختلف در زندان بوده اند.
سایت انتخاب در روز 10 اردیبهشت 92 نوشت: اکونومیست در گزارشی با عنوان تعدد موعودین دروغین در ایران نوشت: مسئولان ایران بر این باورند که افراد زیادی ادعا می کنند که امام زمان هستند.
به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، اوایل سال جاری، ایران به طور جداگانه افرادی را بازداشت کردند که ادعا داشتند امام زمان (ع) هستند که شخصیتی مقدس در میان شعیان محسوب می شود.
بسیاری از این مدعیان دروغین توسط نیروهای امنیتی از صحن مسجد جمکران که در نزدیک قم واقع شده باز داشت شده اند.
ممکن است وضعیت نه چندان جالب اقتصادی ایران باعث افزایش شمار مردانی که مدعی موعود زمان و زنانی که مدعی همسری ایشان هستند، شده است.
سال گذشته گفته شد که بیش از 3 هزار مدعی دروغین در زندان به سر می برند.
به گفته ی یک روانپزشک مقیم تهران، وجود چنین افرادی شایع شده است.
وی می افزاید: هر ماه با افرادی برخورد می کنم که تصور می کنند امام زمان(ع) هستند. یکبار، مردی به من مراجعه کرده بود و سخنانی در این خصوص به زبان می اورد و در مورد خودش با سوم شخص صبحت می کرد. او پس از چند دقیقه عصبانی شد و به من گفت حجابت خوب نیست و داری به من که امام زمان هستم توهین می کنی!
به نوشته اکونومیست، معروف ترین مدعی دروغین، بروجردی بوده است که هم اکنون در زندان به سر می برند.
اکونومیست در بخش دیگری از گزارش خود آورده است: آقای احمدی نژاد دولت خود را دولت امام زمان خوانده است. ماه گذشته او به تعدادی از سفرای ایران گفت که خود را سفیران امام زمان بپندارند.
پس از اولین سخنرانی احمدی نژاد در سازمان ملل در سال 2005، ویدیویی منتشر شد که احمدی نژاد را در گفتگو با آیت الله جوادی املی نشان می داد. او می گفت که رهبران دنیا در طول نطقش با هاله ای که دور سرش گذاشته شده، مسحور شده بودند.
متن نوشته انگلیسی نشریه اکونومیست این است:
The authorities think that too many people are claiming to be the Mahdi
Apr 27th 2013 | TEHRAN |
A future Mahdi eyes the prize
EARLIER this year Iran"s authorities arrested a score of men who, in separate incidents, claimed to be the Mahdi, a sacred figure of Shia Islam, who was "hidden" by God just over a millennium ago and will return some time to conquer evil on earth. A website based in Qom, Iran"s holiest city, deemed the men "deviants", "fortune-tellers" and "petty criminals", who were exploiting credulous Iranians for alms during the Persian new-year holiday, which fell in mid-March. Many of the fake messiahs were picked up by security men in the courtyard to the mosque in Jamkaran, a village near Qom, whose reputation as the place of the awaited Mahdi"s advent has been popularised nationwide by President Mahmoud Ahmadinejad. When he took office in 2005 he gave the mosque $10m.
Iran"s economic doldrums may have helped to cause this surge in people claiming to be mankind"s saviour-and in women saying they were the Mahdi"s wife. "In an open atmosphere where people could criticise the government they would not believe these people," says an ex-seminarian in Tehran, the capital, noting that most Iranians still get all of their news from state television and state-owned or -sanctioned newspapers.
Last year a seminary expert, Mehdi Ghafari, said that more than 3,000 fake Mahdis were in prison. Mahdi-complexes are common, says a Tehran psychiatrist. "Every month we get someone coming in, convinced he is the Mahdi," she says. "Once a man was saying such outrageous things and talking about himself in the third person that I couldn"t help laughing. He got angry and told me I had "bad hijab" and was disrespecting the "Imam of Time"," as the Mahdi is known.
The most famous case was that of Ayatollah Boroujerdi, who was sentenced to 11 years in prison in 2007 for-among other things-claiming he was the Mahdi. Like many influential "false" messiahs, he was forced to recant on state television, confessing that he had been against the Islamic Republic"s core tenets.
Mr Ahmadinejad has called his administration "the government of the hidden imam". Last month he told a batch of new Iranian ambassadors to consider themselves "envoys of the Mahdi". After his first speech at the UN in 2005, a video circulated showing Mr Ahmadinejad telling a leading Iranian cleric that world leaders had been enchanted, during his oration, by a halo around his head that had been put there by the Mahdi himself.

حکمم را از امام عصر (ع) گرفتم

در هیجدهم فروردین 92 این خبر روی سایتهای خبری آمد: به گزارش سایت 8 دی به نقل از صبح توس، محمد شریف ملک‌زاده، معاون رئیس جمهور (احمدی نژاد) و رئیس سازمان میراث فرهنگی شب گذشته 17 فروردین ماه در مراسم تجلیل از اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی خراسان رضوی که در مجتمع کوهسر مشهد برگزار شد، افزود: اگر توان داشتم تمام بودجه میراث فرهنگی را به مشهد اختصاص می‌دادم چرا که هرکس برای مشهد کار می‌کند باز هم جای کار فراوان وجود دارد و هرگونه فعالیت در مشهد عبادت محسوب می‌شود.
وی تصریح کرد: بخش زیارت باید در سازمان میراث فرهنگی تبلور داشته باشد که این از طریق فعالیت تمام دستگاه‌ها ممکن می‌شود.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: درست است که احمدی نژاد من را در پست کنونی منصوب کرد ولی بر این باورم که حکمم را از امام عصر(عج) گرفتم و مقید به انجام درست تکلیفم هستم.
ملک زاده خاطر نشان کرد: باید تمام برنامه‌های سطح شهر مشهد رنگ و بوی زیارت امام رضا(ع) را داشته باشد و از همین رو از آستان قدس و ائمه جمعه خواستارم تا خود را درگیر خدمت رسانی به زائران کنند چرا که باید با فعالیت های چشمگیرحس زیارت در این شهر از بین نرود.
چند روز بعد (12 اردیبهشت به نقل سایت انتخاب) ملک زاده گفت: به من انگ زدند که متوهم هستم، اما بازهم می‌گویم که حکم خود را از امام عصر(ع) و امام رضا گرفته‌ام و احمدی‌نژاد آن را ابلاغ کرده است. این توهم برای من برکت دارد، بگذارید بگویند ملک‌زاده متوهم است.
به گزارش مهر، سردار اسماعیل احمدی مقدم روز دوشنبه (23 اردیبهشت 92) در سومین همایش تکریم از حافظان قرآن کریم نیروی انتظامی اظهار داشت: باید در زمان غیبت و ظهور به ولی فقیه متوسل شد تاکید کرد: فرقه انحرافی جدید مدعی هستند که حکم شان را از امام زمان می گیرند ، 8 سال است که در این مورد نیز حرف می زنند اما معلوم نیست ولیّ آنها چه کسی است. ولایت فقیه امتداد ولایت قرآن است و برخی انحراف ها از این جا شروع می شود که کسی که با امام زمان ارتباط مستقیم دارد چه نیازی به نایب دارد. وی افزود: عمل به قرآن پیروی از ولایت است و اگر از ولایت پیروی نشود و تنها بخواهیم به قرآن توجه کنیم انتهای موضوع به سلفی‌گری، وهابی‌گری و حتی گروه‌های تکفیری ختم می شود.

مقدمات ظهور در سال 1439قمری

سایت zohoor.ir اطلاعاتی در باره اتفاقاتی که در سال 1439 یعنی پنج سال دیگر رخ خواهد داد بیان کرده و نوشته است که در آن سال زلزله سهمگینی رخ خواهد داد و افراد بدحجاب همه از بین خواهند رفت. بخشی از نوشته ای که در این سایت آمده بدین شرح است: در دهه ی اول محرم سال 1439 هجری قمری زلزله شدیدی در تهران واقع می شود که حدود شصت در صد مردم با آن زلزله از بین می روند واکثر آنان کسانی هستند که یا در جامعه اشاعه فساد وفحشا می کنند یا زنان بی حجابی هستند که حرمت جامعه اسلامی را نگه نمی دارند وبر اساس برنامه هایی که از طریق ماهواره ها به آنان داده می شود در جامعه اسلامی بی عفتی می کنند ویا ربا خواران ومحتکرین ویاطرفداران دجال (مخالفین داخلی ولی فقیه که پیرو جریان انحرافی ویا شکست خوردگان سیاسی در انتخابات و خواص بی بصیرت هستند) وگروهی دیگرازمعاندین با ولی فقیه که از یکی از باصطلاح مراجع خلع شده ضد ولی فقیه پیروی می کنند هستند ، همچنین گناهکارانی که در سالهای آتی تا 1439 از گناهان خود توبه نمی کنند». اطلاعات پراکنده دیگری هم در این باره در سایت هست.

سریال اظهارات «بهار»ی اطرافیان رییس جمهور

این هم گزارشی که صراط نیوز در تاریخ 27 فروردین زده است با عنوان «سوء استفاده از امام زمان (عج) در کلام این چند نفر»
صحبت از امام زمان(عج)، مقدمات ظهور حضرت و نیز نقش ایشان در اداره امور کشور، با سرعت قابل ملاحظه ای، به یک اپیدمی در میان معاونان، مشاوران و نزدیکان آقای احمدی نژاد تبدیل شد به گونه ای که هراز چند گاهی، یکی دیگر از نزدیکان رییس جمهور به این جمع اضافه می شوند.
اظهارات شبهه‌ناک در خصوص نقش امام زمان(ع) در دولت فعلی، به تدریج به یکی از ویژگی‌ها و مشخصه های لاینفک دولتمردان احمدی نژاد بدل شده است. جدا از اظهارات شخص رییس جمهور در این خصوص، صحبت از نقش خاص ایشان در اداره امور کشور، با سرعت قابل ملاحظه ای، به یک اپیدمی در میان معاونان، مشاوران و نزدیکان آقای احمدی نژاد تبدیل شد به گونه ای که هراز چند گاهی، یکی دیگر از نزدیکان رییس جمهور به این جمع اضافه می شوند.
بهار 89؛ کسانی که به امام زمان ایمان ندارند آشفته می شوند
دوازدهم خرداد 89، اسفندیار رحیم مشایی که تقریبا هیچ یک از سخنرانی های او، بدون اشاره ای هرچند کوتاه به مسائل مربوط به امام زمان(عج) انجام نمی شود، در پاسخ به انتقاداتی در مخالفت با سخنان رییس جمهور پیرامون مدیریت امام زمان(ع) گفته بود: «کسانی که به رغم ظاهر و ادعای خود به امام زمان (عج) ایمان ندارند از اینکه احمدی نژاد از مدیریت امام زمان (عج) سخن می گوید، آشفته می شوند و به تمسخر می پرسند پس چرا فلان کالا گران است؟»
رییس دفتر وقت رییس جمهور اتهامات مربوط به خود را نیز بی پاسخ نگذاشته و گفته بود: «بنده در امتحان معاون اولی از درس تبعیت از ولایت فقیه و رهبری نمره 20 گرفته ام اما از سوی کسانی به عدم تبعیت متهم شدم که خودشان برخلاف تظاهر و ادعا، اعتقاد و التزام حقیقی به رهبری ندارند.»
بهار90؛ بالاخره مملکت ما صاحب دارد
چهاردهم اردیبهشت 90 نیز مجتبی ثمره‌هاشمی در پاسخ به خبرنگاری که از وی خواسته بود آینده را ارزیابی کند، گفته بود: «همیشه باید به لطف و عنایت خداوند و امام عصر (ع) امیدوار باشیم؛ بالاخره مملکت ما صاحب دارد و انشاءالله کارها به خوبی پیش خواهد رفت.»
بهار 91؛ امام زمان(عج) حافظ مشایی!
اما «بهار»ی ترین اظهارنظر دولتی ها در در سال 91، در زمستان این سال ظهور کرد! 21 اسفند ماه سال گذشته، بهمن شریف زاده، روحانی حامی مشایی در اظهاراتی درباره مشایی گفته بود: «روزی به مهندس مشایی گفتم ببینید چه آتشی علیه شما برافروخته اند، اما می‌بینم که خود در آن می سوزند. جناب مهندس مشایی سخن مرا تکمیل کرد و گفت: "شیطان، آتش می‌افروزد اما خود در آن می سوزد! آتش افروزان نمی دانند که امام عصر(ع) خود مدیریت می‌کند و مدیریت امور در دست اوست».
حجت الاسلام شریف زاده همچنین گفته بود: «چنین ایمانی به مدیریت حضرت ولی عصر(عج) را تاکنون در کمتر کسی دیده ام».
بهار 92؛ دریافت حکم از امام زمان(عج)
فروردین ماه 92، چند روز پس از آن که رییس جمهور در نشستی با سفرای جدید ایران در بوسنی و هرزگوین، مجارستان، گرجستان، نروژ، اوروگوئه و صربستان از آنان خواست خود را «سفیر امام زمان(ع)» بدانند، محمدشریف ملک زاده، رییس سازمان میراث فرهنگی مدعی دریافت حکم معاونت رییس جمهور از امام زمان(عج) شد! (تفصیل خبر قبلا گذشت).
او در اظهارنظری عجیب گفت:«درسته که بنده را آقای احمدی نژاد به عنوان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و ... حکم داده ولی بنده این حکم خودم رو از حضرت ولی عصر(عج) و عنایات خاصه حضرت علی بن موسی الرضا دارم».
اما اظهارات «بهار»ی مدیران دولت در سال جاری، به همین جا ختم نشد. سید حسن موسوی، رییس دفتر رییس جمهور نیز 18 فروردین ماه، در دیدار نوروزی با معاونین و مدیران دفتر رییس جمهور ضمن تبریک سال نو و با تشکر صمیمانه از زحمات آنان گفت: «همکاران بنده در دفتر رییس جمهور پرتلاش و بی‌ادعا بوده و به معنای واقعی سرباز گمنام و مخلص امام زمان(عج) هستند.» با این وصف باید منتظر ماند و دید کدام یک از دولتمردان زودتر از سایرین به لیست «بهار»ی ها خواهد پیوست!
ثبت نام یک نفر برای ریاست جمهوری به عنوان امام زمان
فرارو در 19 اردیبهشت نوشت: آغاز سومین روز با ثبت نام یک متوهم سومین روز از ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری با ثبت‌نام فردی آغاز شد که خود را امام زمان معرفی کرد. این فرد که عنوان می‌کرد محمدعلی فارسی، 32 ساله دارای تخصص ادبیات و از مرودشت آمده است تاکید کرد که امام زمان بوده و از طرف خدا آمده است.
وزیر ارتباطات و اعلام جهانی صورت و تصویر امام زمان (ع)
فارس ضمن گزارشی از سخنرانی آقای نامی وزیر ارتباطات از قول ایشان چنین نقل کرد: تاکنون فیبر نوری بهترین ابزار برای ارسال دیتا، صوت و تصویر بود؛ اکنون ابزاری بهتر از فیبرنوری کشف شده. دو لایه در کره زمین وجود دارد. کشف کرده‌اند که یکی از لایه‌های کره زمین بهترین ابزار برای انتقال دیتا، صوت و تصویر است. زمانی که امام زمان ظهور کنند صدا و تصویر ایشان از این لایه برای تمام کره زمین ارسال خواهد شد.
این مسأله انعکاس پرسش برانگیزی در سایت ها و مطبوعات داشت و به همین دلیل روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اظهارات روز گذشته محمدحسن نامی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با عنوان صدا و تصویر امام زمان(ع) از لایه ای بالاتر از فیبرنوری برای تمام جهان ارسال می‌شود، توضیحاتی برای تبیین افکار عمومی ارسال کرد.
به گزارش خبرنگار مهر (30 اردیبهشت)، متن توضیحات ارسال شده از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ذیل عینا می آید: پیرامون زمین هفت لایه به نام های ترپوسفر، ترموسفر، استراتوسفر، ازن، مزوسفر، یونوسفر و اگزوزسفر که در قرآن هم هفت بار تکرار شده است ( سوره بقره آیه 29، سوره المومنون آیه 17 و 86، سوره فصلت آیه 12، سوره الملک آیه 3، سوره الطلاق آیه 12، سوره نوح آیه 15) ضمنا خداوند متعال در سوره مبارکه نباء آیه 12 با تاکید بر هفت لایه به صورت مجزا می فرماید: وبنینا فوقکم سبعا شدادا، یعنی: وبر فراز شما هفت آسمان استوار بنا کردیم؛ اشاره نمود.
تاکنون علم موجود بشر به تمامی خواص این هفت لایه پی نبرده است؛ فقط از هر لایه یک یا دو خاصیت آن را درک کرده است؛ به طور مثال دو خاصیت لایه یونوسفر که دارای بارالکتریکی ویژه ای می باشد و محققین بدان دست یافته اند یکی اینکه یونیزه شدن مولکول های گازی در این لایه صورت می گیرد که یکی از ضرورت ها برای ادامه حیات می باشد و دیگری اینکه اگر این دو لایه وجود نداشت هیچ ارتباط رادیویی در جهان برقرار نمی شد. یعنی امواج پس از تابش به این لایه برخورد نموده و توسط این لایه مجددا به زمین منعکس می شود.
این لایه در مقابل تابش امواج الکترومغناطیس، عکس العمل شدیدتری از خود نشان می دهد و آن را با شدت بیشتری منعکس می نماید که این ویژگی موجب بهره برداری از تغییرات و یونیزه و دی یونیزه شدن در کنترل آب و هوا و در نتیجه کاربرد نظامی آن در جنگ های آینده خواهد شد. لایه یونسفر که لایه ای با بار الکتریسیته می‌باشد توجه بسیاری از محققان را به خود جذب نموده چونکه این لایه امکان انتقال دیتای صوتی و تصویری و حتی انتقال انرژی الکتریسیته به سایر نقاط زمین و یا فضای ماوراء جو و یا ایستگاههای فضایی را دارد.
این امر از زمانی شروع شد که متخصصین متوجه این شدند که می توان با میدان القائی نوع دوم فیبرنوری را تحت تاثیر جنگ الکترونیک قرار داد لذا لایه یونسفر مورد توجه قرار گرفت و برای انتقال دیتای صوتی و تصویری متوجه استفاده از آن شدند و اینکه گفته می شود آقا امام زمان (عج) به هنگام ظهور در میان درب و حجر در مکه المکرمه قیام می فرمایند و در آن زمان هم صدایشان و هم تصویر مبارکشان را همه جهانیان مشاهده می کنند شاید این امکان از طریق انعکاس ترکیب لایه یونسفر و ترپوسفر به وجود آید. همان گونه که در فناوری جدید امکان انعکاس و تابش دیتای ناوبری از روی زمین به لایه ترپوسفر و بازتاب آن به زمین توسط متخصصین جمهوری اسلامی ایران امکان پذیر شده و هم اکنون سه ایستگاه پایلوت آن در جمهوری اسلامی ایران در حال اجرا می باشد.

رایات زرد حزب الله و علامت نزدیکی ظهور

روز دوشنبه سوم تیرماه 1392 خبرگزاری فارس این خبر را در خروجی خود قرار داد:
به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت، حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان شب گذشته در جشن نیمه شعبان مسجد ولی عصر (ع) این شهر با اشاره به این آیه قرآن کریم که ما زمین و آسمان را جز بر مبنای حق نیافریدیم، اظهار داشت: این هستی با این عظمت برای انسان آفریده شده است و همه ما باید این معنای قرآنی را درک کنیم که هدف آفرینش از آفریدن همه این‌ها برای این است که انسان به لقاءالله و خداوند خود برسد و همه هستی آفریده شده تا در خدمت انسان باشد و انسان نیز جز به لقاءالله چیز دیگری نبیند.
وی افزود: خداوند در سوره انبیا آیه 10 تا 11 مهندسی عالم را تبیین می‌کند و می‌فرماید ما برای این جهان یک مهندسی و یک آغاز و انجامی قرار دادیم و زمین و آسمان را بیهوده نیافریدیم که عده‌ای ستمکار و ظالم حاکمیت خود را بر جهان اعمال کنند و به وسیله حق چنان بر باطل می‌کوبیم که باطل نابود شود که این مهندسی خلقت و جهان بشریت است.
حسینیان تصریح کرد: زمین و آسمان برای انسان و انسان برای خدا آفریده شده و آنچه مانع رسیدن انسان به خدا ‌شود، توسط مهندسی خداوند به زیر کشیده می‌شود و مانع رسیدن انسان به خداوند را با اصل آزمایش‌ از سر راه بر می‌دارد و چنان که می‌فرماید خداوند این قدرت، ایام‌‌، توانایی‌ها و ... را بین شما می‌چرخاند تا شما را بیازماید تا مومنان از غیر‌مومنان مشخص و متمایز شوند.
وی خاطرنشان کرد: این طور نیست که ما با ادعای ایمان مورد قبول واقع شویم و با پیروزی حق ما ابراز ایمان کنیم چنان که امام علی (ع) در علت شکست انبیا در نهج‌البلاغه می‌فرمایند اگر انبیا همواره پیروزی به دست می‌آوردند مردم برای تأمین دنیای خود هم که بود به انبیاء ایمان می‌آوردند پس با شکست و پیروزی همراه است اما به سوی پیروزی نهایی جهان در حرکت است.
رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی عنوان کرد: مسئله مهدویت چنان برای برخی از غربی‌ها جلوه‌گر است که بسیاری از مسیحیان که به تشیع گرویده‌اند به خاطر اعتقاد به مهدویت است چنان که یک فیلسوف فرانسوی شیعه شد و در کتابی که درباره شیعه شدن خود نوشته است این مسئله را متذکر می‌شود که به خاطر اعتقاد تشیع به مهدویت و اینکه انسانی برای برقراری عدالت و در نهایت جهان برای حاکمیت عدل ظهور می‌کند و همین موجب ایمان آوردن من به تشیع شد.
وی ابراز داشت: چاوز مسیحی غیرمسلمان بعد از سخن خود گفت، به امید روزی که مسیح در رکاب مهدی ظهور کند و جهان را پر از عدل و داد کند این اعتقاد به مهدویت موجب امید و آرامش تشیع شده است اگر تشیع با تمام تهدیدها امروز پر توان‌تر از هر زمان دیگر در جهان در حال درخشیدن است علتش همین امید به آینده جهان است که آینده در دستان حق‌مداران است، از دیدگاه روایات و متون دینی ما منتظریم‌، منتظر باید در عمل خود را آماده کند و هم از لحاظ ایمان و هم از لحاظ تقوا، نیرو و امکانات پیوسته خود را مجهز کند.
حسینیان اظهار داشت: ظهور حضرت یقینی است اما آماده‌سازی ظهورش بسته به رفتار و اعمال ما مردم ایران دارد در کتاب‌های سنی‌ و شیعه پیامبر این مژده داده شده است، مردمی از مشرق که در زبان راویان به معنای ایران است‌، ظهور می‌کنند و قدرت و حکومت مهدی را آماده می‌سازند به همین دلیل به مردم ایران آماده‌سازان حکومت حضرت مهدی (عج) گفته‌اند.
وی افزود: امام خمینی (ره) در مورد انقلاب مهدی(ع) این پیش‌بینی را دارند و فرمودند مسئولان جمهوری اسلامی باید بدانند که این انقلاب مقدمه حکومت واحد جهانی حضرت حجت است و باید بدانند که مشکلات اقتصادی نباید آن‌ها را از این اهداف عالی باز دارد، امام در همین پیش گویی‌ها فرمودند «به زودی پرچم اسلام در شرق و غرب عالم به اهتزاز در می‌آید» و مردم به امام اعتقاد داشته باشید که آنچه گفته است، اتفاق افتاده است.
رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: این انقلاب اسلامی طبق روایات که از پیامبر و ائمه به ما رسیده است مقدمه ظهور حضرت حجت است چنان که امام صادق می‌فرمایند وقتی که صاحبان رعایات صبح پرچم‌های زرد در دمشق با ضد شیعیان درگیر می‌شوند و نیر‌و‌های ایرانی به آن‌ها می‌پیوندند این مقدمه و علامتی است از ظهور آن حضرت و ما می‌بینیم صاحبان پرچم زرد یعنی حزب‌الله لبنان با گروه‌های ضد شیعی در دمشق درگیر هستند. شاید این یک واقعه‌ای باشد که نزدیکی ظهور حضرتش را به ما بشارت می‌دهد و ما باید خودمان را آماده کنیم.
حسینیان بیان داشت: خواهران ما باید با درستی و پاک‌ دامنی تربیت کننده نسلی باشید که سربازان امام زمان را ایجاد و تشکیل می‌دهند برادران نیز باید چنان رفتار کنید و امیدوار باشید و خود را بسازید و در خط ولایت باشید که هر آنی که خبر آمد که مهدی فاطمه ظهور کرده بدون وابستگی به دنیا و ارزش‌های پوچ خودمان را آماده جنگیدن در رکابش قرار بدهیم

بازجویان ارتش آمریکا به دنبال ردپایی از منجی موعود

در وبلاگ سعید مستغاثی مطلبی با عنوان بالا آمده که بدین شرح است: مستندات زیادی وجود دارد که اثبات می‌کند مأموران امنیتی و نظامی آمریکایی و انگلیسی در پوشش‌های مختلف، طی یکی دو دهة اخیر در پی شناسایی جریان فرهنگ مهدوی، فعالان این حوزه و کسب اخبار احتمالی از محل استقرار، زندگی و آمد و شد حضرت مهدی صاحب‌الزمان(ع) بوده‌اند. دستگیری برخی چوپانان بینوای عراقی از میان صحاری، بازجویی ویژه از برخی دستگیرشدگان مانند بازجویی از مرحوم شیخ راغب حرب، گزارش‌های مستند تهیه شده توسط برخی خبرنگاران از مسجد مقدس جمکران و برخی مؤسسات فرهنگی مهدوی تنها نمونه‌هایی از این ماجرای دور و دراز است.
و اینک آخرالزمان، پیش از اینکه عنوان مجموعه ای مستند درباره تاریخچه سینمای غرب و فیلم های آخرالزمانی باشد (که در خرداد و تیرماه 1391به نویسندگی و کارگردانی سعید مستغاثی از شبکه خبر پخش شد و در فروردین سال 1392 از همان شبکه تکرار گردید) نام بخش پایانی از سری چهارم مجموعه راز آرماگدون (پروژه اشباح) و در واقع اسم آخرین قسمت از این سریال مستند ساخته سعید مستغاثی بود که در 4 سری 26 قسمتی در طول سالهای 1387 تا 1390 از شبکه های مختلف سیما پخش شد. در این قسمت که در واقع به نوعی عصاره و حرف اصلی همه 104 قسمت پیشین به نظر می رسید به طور خلاصه به تحرکات ایدئولوژیک و سیاسی غرب صلیبی ـ صهیونی برای تدارک آخرالزمان و آرماگدون و همچنین ممانعت از ظهور و قیام منجی حقیقی آخرالزمان یعنی حضرت حجت (ع) پرداخته شده بود. در این قسمت برای نخستین بار اسناد تکان دهنده‌ای از این تحرکات به نمایش درآمد که اظهار نظرات مختلفی را از سوی محافل فکری داخل و خارج کشور به همراه داشت. به مناسبت سالروز ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی صاحب الزمان (ع) بخشی از متن قسمت فوق و اسناد یاد شده را ( که برای نخستین بار در فضای وب منتشر می شود ) را در اینجا به نظرتان می رسانیم:
امروزه دیگر موضوع ترس و واهمة غرب صلیبی ـ صهیونی از شکل‌گیری یک جنبش عظیم اسلامی در شرق برای همة کسانی که از کمترین اطلاعات و قدرت تحلیل سیاسی برخوردارند، آشکار شده است. موضع گیری امپریالیسم غرب و به خصوص آمریکا در برابر ملل شرق و به ویژه ملت ایران، واقعیتی است که بیش از سی سال توطئه در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی، رسانه‌ای و امنیتی پشتیبان و مؤید آن است.
این ترس و واهمه در مرتبة اوّل و با عنوان ترس از «واقعه‌ای قریب‌الوقوع» متوجه احتمال شکل‌گیری قدرتی بزرگ با مرکزیت ام القرای جهان اسلام یعنی ایران است؛ آنچه با نهضت امام خمینی(ره) از اوایل دهه 40 خود را به رخ غرب سرمست از سرکوب و سلطه کشید و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با لطف و عنایت خداوند تبارک و تعالی، در وجوه مختلف علمی، اقتصادی، نظامی و سیاسی همة عناصر جذبه و غلبه در خود فراهم آورده است. این در حالی است که رویکرد ظلم ستیزانه و عدالت طلبانه در کنار حمایت بی دریغ از مستضعفان جهان ، از این نهضت و انقلاب ، نمونه و سرمشقی جاودان برای همه ملل آزادیخواه و استقلال طلب ساخته است.
این هراس غرب صلیبی/ صهیونی از اسلام و تداوم انقلاب آن از ایران، در تئوری«برخورد تمدن‌ها» ی ساموئل هانتینگتون و سپس نظریه«پایان تاریخ» فرانسیس فوکویاما به خوبی قابل دریافت است. امّا این انقلاب آن گاه جدی تر خود را نشان داده و سران نظام سلطه را وادار به حرکات دیوانه وار می کند که خود را با عنوان«زمینه ساز واقعة شریف ظهور منجی موعود در شرق اسلامی» بارز می‌سازد.
کانون‌های جهان وطن صهیونی بعد از اولین تحرک خود برای تسخیر جهان در جنگ‌های صلیبی و سپس ساز کردن نخستین زمزمه های مسیحاگرایی صهیونیستی از خلال ماجرای شوالیه های معبد و بوجود آمدن فرقه های نهان روش و مخوفی همچون فراماسونری و کابالا ، در قرن هفدهم با انشقاق مسیحیت و شکل دادن پروتستانتیزم ، این آیین ابراهیمی را با آموزه های صهیونی آمیخته کردند و به طور رسمی از دلش فرقه های مختلف مسیحیت صهیونیستی مانند پیوریتنیسم و کالوینیسم (اسلاف اوانجلیست های امروزی) را بیرون آوردند. از همان لحظه پیدایش فرقه های یاد شده ، این باور را به پیروان شان القاء نمودند که ماموریت و رسالت آنها فراهم کردن زمینه‌های بازگشت مسیح موعود براساس 2 شرط است؛ اول کوچاندن قوم یهود به سرزمین مقدس فلسطین و برپایی اسراییل بزرگ و دوم بازسازی معبد سلیمان بر خرابه های مسجد الاقصی ( همچنانکه امروز آن را در دستور کار قرار داده اند) و برپایی جنگ آخرالزمان یا آرماگدون تا مسیح موعود (که با آن حضرت مسیح بن مریم علیه السلام متفاوت بوده و مسیح بن داوود نام دارد) حکومت جهانی خود را به مرکزیت اورشلیم و اسراییل برپاسازد. کانون های صهیونی این باور را القاء نمودند که دنیا به سمت چنان جنگی پیش خواهد رفت و پیروان و منتظران مسیح موعود بایستی جهان را برای آن نبرد آخرین آماده سازند.
از آن پس یعنی از همان قرن هفدهم ، تمامی تلاش و کوشش و طرح و برنامه های امپراتوری جهانی صهیونیسم و سربازان تازه به خدمت گرفته شده شان یعنی مسیحیان صهیونیست (که در آن زمان هنوز چنین نامی نداشتند) عملی ساختن طرح و برنامه فوق بود و اسناد و مدارک معتبر تاریخی حکایت از آن دارد که مهاجرت گسترده پیوریتن ها به قاره آمریکا اساسا به منظور جستجوی آتلانتیس یا همان سرزمین موعود انجام گرفت و برپایی و تشکیل ایالات متحده، جهت اجرای همان باوری بود که توسط کانون های صهیونی القاء شده بود. به این مفهوم که آنها از همان ابتدای مهاجرت به قاره نو و تشکیل ایالات متحده آمریکا، این ماموریت را برای آن فرض کردند که بایستی همه برنامه ها و مساعی خویش را در راه بازگشت مسیح موعودشان و در واقع برپایی و گسترش اسراییل بزرگ مصروف دارند. از همین رو هزینه‌های مسافرت و مأموریت کریستف کلمب و افرادش برای یافتن سرزمین موعود، توسط همان کانون‌های صهیونی اروپا پرداخته شد و از همین روست که قتل عام سرخپوستان تحت عنوان پاک سازی کنعانیان اتفاق افتاد و از همین روست که امروز هر رییس جمهور آمریکا در آستانه ورود به کاخ سفید از هر حزب و تفکر و طایفه، بایستی به دیوار اسراییل سر تعظیم فرود آورد.
امروز جریان مسحیت صهیونیستی که هم‌اکنون بزرگ‌ترین کانون قدرت را در آمریکا و اروپا را در اختیار دارند، بر موضوع جنگ آرماگدون و رویارویی نیروهای خیر و شر در فلسطین اشغالی پای می فشرند و همواره نوک تیز حملات خود را متوجه جریان فکری مهدوی و موعودگرا ساخته و با ارائة تصویری غیرواقعی، ترسناک، ضدّ بشر و تروریستی سعی در بسیج همة قوای سیاسی، اقتصادی و نظامی خود علیه حرکت مهدوی و مرکز آن یعنی ایران اسلامی کرده است. اینک همه نیروی رسانه ای و تبلیغاتی خود در سراسر جهان و در هر رنگ و لباس و شکل به میدان فراخوانده اند تا بر علیه این حرکت مهدوی و امام آن ، لجن پراکنی کرده ، شبهه اندازی نمایند و با القابی همچون دجال و ضد مسیح و آنتی کرایست و باعث جنگ جهانی سوم معرفی کنند. در حالی که خود با کسب اطلاعات وسیع و از طریق منابع گسترده ، بیش از هر کس و گروهی، به حقانیت و حقیقت آن باور داشته و دارند. از همین رو بود که در زمان حاکمیت جورج دبلیو بوش کمیسیونی به ریاست وی و شرکت کارشناسان خبره سازمان CIA، برای شناسایی حضرت صاحب‌الزمان(ع) و فرهنگ مهدوی جاری میان شیعیان تأسیس و راه‌اندازی شد.
مستندات زیادی وجود دارد که اثبات می‌کند مأموران امنیتی و نظامی آمریکایی و انگلیسی در پوشش‌های مختلف، طی یکی دو دهة اخیر در پی شناسایی جریان فرهنگ مهدوی، فعالان این حوزه و کسب اخبار احتمالی از محل استقرار، زندگی و آمد و شد حضرت مهدی صاحب‌الزمان(ع) بوده‌اند. دستگیری برخی چوپانان بینوای عراقی از میان صحاری، بازجویی ویژه از برخی دستگیرشدگان مانند بازجویی از مرحوم شیخ راغب حرب، گزارش‌های مستند تهیه شده توسط برخی خبرنگاران از مسجد مقدس جمکران و برخی مؤسسات فرهنگی مهدوی تنها نمونه‌هایی از این ماجرای دور و دراز است.
چند سال پیش و در بحبوحه جشن میلاد حضرت صاحب‌الزمان(ع) در نیمة شعبان، ناگهان سر و کلّه یکی از مشاوران و بازجویان ارتش آمریکا که به دلیل تسلطش به زبان عربی و تخصصش در حوزة فرهنگ مهدوی و موعودگرایانه مشهور است در ایران پیدا شد. تیموتی فرنیشTimothy Furnish زبان‌شناس و بازجوی مسلط به زبان عربی، عضو Army Intelligence یعنی اطلاعات ارتش آمریکا در ایران حضور یافت، مقالة ارسالی خود را که به اقرار خودش پوششی برای حضور آزاد و رسمی‌اش بود قرائت کرد، به مسجد مقدس جمکران رفت، عکس و گزارش تهیه کرد و پس از بازگشت به آمریکا در وبلاگش ، خود را یک «یانکی محافظه‌کار در بارگاه خمینی» معرفی کرد.
تیموتی فرنیش به اعتراف خودش در وبلاگ رسمی اش عضو ارشد بخشی از ارتش ایالات متحده است که مسئول جمع‌آوری اطلاعات تاکتیکی و عملیاتی استراتژیک دقیق و مرتبط در سطح فرماندهان ارتش آمریکا به شمار می آید. پست دوم او در ارتش ، جانشین کشیش یا chaplain candidate است. وی پیش از این در کتابی با عنوان «مقدس‌ترین جنگ‌ها» از مهدی‌های اسلامی، جهاد و اسامه بن لادن سخن به میان آورده بود. مصاحبه‌های او را در برخی سایت‌های اینترنتی می‌توان مطالعه کرد.
به این ترتیب می توان به عینه مشاهده کرد که باور دشمنان قسم خورده حضرت حجت(ع) به حضور ایشان ، بسیار بیش از برخی ما شیعیان است که خود را منتظر حضرت به شمار می آوریم . اما قیام مهدی صاحب الزمان در آینده‌ای نزدیک ، حقیقتی انکار ناپذیر است که امروز تمامی هیمنه و شاکله امپراتوری جهانی صهیونیسم را با همه قدرت و قوا، به لرزه درآورده و در مقابل مایه تسکین و آرامش دل مستضعفان و آزادیخواهان دنیا گردیده است. چراکه این وعده الهی است ، حتی اگر سراسر سپاه کفر و شرک آن را برنتابند و همه کید و مکر و نیرنگ خویش را برای جلوگیری از آن ظهور و قیام مقدس به کار گیرند.

رجعت احمدی نژاد با امام زمان (ع)

فارس در تاریخ سوم تیرماه 1392 نوشت:
غلامحسین الهام در همایش سوم تیر و تجلیل از رییس جمهور گفت: ان شاءالله با ظهور حضرت امام زمان(عج) احمدی نژاد نیز رجعتی دوباره خواهد داشت و در آن زمان به دنبال استقرار اسلام ناب خواهد بود.
الهام همچنین همزمانی سوم تیر (سالروز پیروزی احمدی نژاد در سال 84) با نیمه شعبان را بسیار پرمفهوم دانست!
سخنگوی دولت با اشاره به اینکه امروز سوم تیرماه است و ما شاهد تقارن میمون این روز با ولادت حضرت امام عصر(عج) هستیم‌، گفت: ‌در سوم تیرماه حادثه‌ای روی داد و دولت احمدی‌نژاد سر کار آمد و امید را به همه دلها نشاند.
وی با اشاره به اینکه احمدی‌نژاد توانست در جامعه جهانی مهدویت را معرفی کند، اظهار داشت: متاسفانه برخی‌ها توجه به دولت امام زمان(ع) را خرافه تعبیر کردند و تمام تلاش احمدی‌نژاد در مسیر استقرار حکومت علوی را تنها به یک بشقاب خالی محدود کردند. الهام ادامه داد: متاسفانه در چنین دیدگاهی ساده‌زیستی تبدیل به نگاهی عوامانه شد و دولت به جهل متهم شد. وی در ادامه با اشاره به اینکه دولت احمدی‌نژاد تمام تلاش خود را در جهت گسترش فرهنگ مهدویت به کار برده است، گفت: ان شاءالله با ظهور حضرت امام زمان(عج) احمدی نژاد نیز رجعتی دوباره خواهد داشت و در آن زمان به دنبال استقرار اسلام ناب خواهد بود.
سخنگوی دولت در پایان گفت که به زودی شاهد حضور و ظهور حضرت امام زمان(ع) برای اجرای عدالت در دنیا خواهیم بود. پیش از این، احمدی نژاد پس از مرگ چاوز گفته بود که رئیس جمهور ونزوئلا در دوران ظهور امام زمان (ع)، رجعت خواهد کرد!
این خبر واکنش‌های زیادی را داشت. در مرحله اول، جایی به اسم دفتر آقای الهام توجیه کرد که مقصود ایشان خوب بیان نشده است. بعد از آن، یادداشت خود وی که آنچه گفته در حد یک آمین گفتن برای دعای آقای احمدی نژاد بوده که خواسته از اصحاب امام زمان (ع) باشد. بحث های دیگری هم در باره رجعت صورت گرفت که نوعی واکنش به این اظهار نظر بود.
جوابیه آقای الهام به کیهان و پاسخ کوتاه کیهان به این شرح است:

جوابیه الهام، پاسخ کیهان
آقای دکتر الهام سخنگوی محترم دولت در پاسخ به انتقاد کیهان به سخنان سخیف ایشان که در ستون اخبار ویژه و با عنوان «آقای الهام از شما بعید بود » به چاپ رسیده بود، جوابیه‌ای فرستاده است که متن آن در پی می‌آید.
تأمل و انصاف
1. مراد از تعبیر «رجعتی دیگر» یک اشتراک لفظی و به معنای لغوی آن است. و از این واژه در معنای اصطلاحی آن که در مباحث دینی و مذهبی به کار می‌رود، استفاده نشده است.
2. مقصود از این تعبیر، آرزوی تعجیل در ظهور امام عصر(عج) است و تمنای آنکه در آینده‌ای نزدیک احمدی‌نژاد که حامل گفتمان مهدوی (سوم تیر) بوده است، در دولت یار توفیق خدمت داشته باشد. با گوش دادن به کلام و یا خواندن عبارت می‌توان سیاق «دعا» را بخوبی استشمام کرد.
3. «احمدی‌نژاد» بر ما حق برادری دارد. و حق یک برادر مسلمان دعا برای اوست. با این تعبیر به دعای مکرر او در این هشت سال مبنی بر «واجعلنا من خیر اعوانه و انصاره...» «آمین» گفته شده است. انصاف دهید از یک «آمین» برای دعای یک برادر در جهت نصرت ولی‌عصر(عج) هم باید دریغ کرد؟!
4. واضح است دعا برای کسی که در حال حیات است از سوی کسی که برای تعجیل در ظهور دعا می‌کند، آرزوی رویت امام، در حال حیات، مقدم بر موضوع «رجعت» است، که بعد از مرگ خواهد بود.
5. با هیچ تعبیر و تفسیر غریبی، «تعیین وقت ظهور» و یا «تعیین یاران امام عصر» و... از این کلام نمی‌توان فهمید، و به گوینده نسبت غیب‌گویی داد. البته باور غیب، شرط ایمان است ولی ایمان به غیب، غیب‌گویی نیست.
6. به فرض آنکه از این تعبیر معنای اصطلاحی «رجعت» مرتبط با ظهور امام عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه برداشت شود. آن نیز آرزوی قلبی، علاقه و اعتقاد شیعیان است که بنا بر نقل مرحوم حاج شیخ عباس قمی در مفاتیح‌الجنان، با تعالیم و آموزه‌های امام صادق علیه‌السلام هر شیعه هر روز صبح در پیشگاه خداوند سبحان و با استغاثه می‌خواند:
اللهم ان حال بینی و بینه الموت الذی جعلته علی عبادک حتما مقضیا فاخرجنی من قبری موتزراً کفنی، شاهراً سیفی، مجرداً قناتی، ملبیاً دعوه الداعی فی الحاضر و البادی.
کیهان: کاش جناب الهام به جای این همه آسمان و ریسمان کردن برای توجیه اظهارات سخیف و بی‌اساس خود، در چند کلمه به خطای بزرگی که مرتکب شده است اعتراف کرده و ضمن توبه به پیشگاه خداوند متعال، از مردم نیز عمیقاً پوزش می‌خواستند.

ترک خوردن دیوار مسجد کوفه در روز 21 رمضان 1434 علامت نزدیکی ظهور

خبرگزاری فارس روز هشتم مرداد ماه مصادف با 21 رمضان، همزمان با گذاشتن یک فیلم اعلام کرد:
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، همزمان با سالروز ضربت‌خوردن امیرالمؤمنین(ع)، دیوار مسجد کوفه از سمت باب الحجة ترک برداشت. به گفته شاهدان عینی این اتفاق با صدای رعب‌انگیزی همراه بوده است.
جالب اینکه برخی سایت‌های عربی از این اتفاق به عنوان یکی از نشانه‌های غیرقطعی ظهور نام می‌برند، چرا که در حدیثی از شیخ مفید آمده است که امام جعفر صادق علیه السلام فرمودند: «إذا هدم حائط مسجد الکوفة ممَّا یلی دار عبد الله بن مسعود فعند ذلک زال ملک القوم وعند زواله خروج القائم علیه السلام»؛ چون دیوار مسجد کوفه در قسمت خانه عبدالله بن مسعود ویران شود، در آن هنگام حکومت قوم به فرجام می‌رسد و قائم علیه السلام ظهور می‌نماید.
ناگفته نماند این روایت جزو نشانه‌های دور از زمان ظهور است و طی آن زوال حکومت بنی عباس مژده داده شد.
به گزارش مشرق، سایت شیعه آنلاین نوشت: اخبار رسیده از شهر کوفه در نزدیکی نجف أشرف حاکی از آن است که همزمان با سالروز ضربت‌ خوردن مولای متقیان، حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام، بخشی از دیوار مسجد کوفه ترک خورد.
گفتنی است بر اساس روایت های موجود، ترک خوردن دیوار مسجد کوفه همزمان با سالروز ضربت خوردن حضرت علی علیه السلام،‌ از نشانه‌های آخرالزمان و ظهور حضرت ولیعصر أرواحنا فداه به شمار می رود.
در همین راستا در روایتی که توسط شیخ مفید نقل شده آمده که امام جعفر صادق علیه السلام فرمودند: «إذا هدم حائط مسجد الکوفة ممَّا یلی دار عبد الله بن مسعود فعند ذلک زال ملک القوم وعند زواله خروج القائم علیه السلام» ترجمه: چون دیوار مسجد کوفه در قسمت خانه عبدالله بن مسعود ویران شود، در آن هنگام حکومت قوم به فرجام می‌رسد و قائم علیه السلام ظهور می‌نماید.
در همین حال خبرنگار صفحه عربی شیعه آنلاین با فراس الکویتی مسئول بخش اطلاع رسانی مسجد کوفه تماس گرفته تا جزئیات و درستی یا نادرستی این موضوع را جویا شود.
فراس الکویتی ضمن تأیید خبر ترک خوردن دیوار مسجد کوفه در شب ضربت خوردن حضرت علی علیه السلام، در این باره گفت: اکنون در حال بررسی بیشتر این موضوع هستیم.

دولت نهم و دهم زمینه ساز حکومت مهدی (ع)

به گزارش خبرآنلاین، (روز نهم مردادماه) آخرین جلسه هیئت دولت دهم در مشهد برگزار شد و رئیس‌جمهور با اشاره به شعارهای دولت نهم و دهم خاطرنشان کرد: شعارهای دولت نهم و دهم مبنی بر عدالت، مهرورزی، خدمت، زنده کردن شعارهای انقلاب و راه امام و ولایت از اعتقاد به امام عصر(عج) سرچشمه گرفته است. دولت‌های نهم و دهم راه جدیدی را مبنی بر اندیشه انتظار، عشق به امام عصر(عج)، باز کردند که در این مضامین در سطح جهان برای نخستین‌بار مطرح شد.

احمدی‌نژاد: با رابط امام زمان (عج) ملاقات داشتم
انتخاب در روز دوشنبه 14 مرداد نوشت:
محمود احمدی‌نژاد در جمع گروهی از هوادارانش که در مقابل منزل وی تجمع کرده بودند مباحثی آخرالزمانی مطرح کرده است که سایت نکات پرس ـ منسوب به غلامحسین الهام ـ آن را منتشر کرده است.
به گزارش ایسنا به نقل از پارسینه، احمدی‌نژاد در سخنان خود نکاتی را بیان کرده است که بسبار به مبحث ظهور انفسی حاج قدرت‌الله لطیفی نسب - فردی که مدعی شده بود که امام زمان (عج) در شب نیمه شعبان سال ۱۳۴۸ به مسجد جمکران آمده و به او دستور بازسازی این مسجد را داده‌ است - مشابهت دارد.
تجمع مردم مقابل منزل احمدی‌نژاد در نارمک. در این مراسم محمود احمدی‌نژاد گفته است: به شما بگویم یکی از برنامه‌های صهیونیست‌ها فراموشاندن یاد امام از جامعه بشری است؛ چه این صهیونیست‌های امروزی و چه صهیونیست‌های تاریخ، آنجا که قرآن می‌فرماید «لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِینَ آمَنُواْ الْیَهُودَ...» منظور، همین صهیونیست‌هاست. «لتجدن» یعنی قطعا خواهی یافت. «اشد عداوتا» یعنی دشمن‌ترین دشمنان برای مومنان به خدا صهیونیست‌ها هستند.
من کد‌ها و اطلاعات گسترده‌ای دارم از برنامه‌هایی که آنها تنظیم می‌کنند، عمل می‌کنند. خدا رحمت کند! حاج آقای لطیفی شاید برخی از شما نام او را شنیده باشید. حاج آقای لطیفی چه کسی بود؟‌ همان کسی که بهمن‌ماه با امام ملاقات کرد و پیام برد برای امام. گفت به مردم بگویید خیابان‌ها را ترک نکنند. حکومت نظامی را نپذیرند. از جانب امام زمان علیه السلام پیام برد و امام هم پیام داد که مردم در خیابان‌ها بمانید حکومت طاغوت برچیده شد.
حاج آقای لطیفی سال ۸۶ آمد نهاد ریاست جمهوری. خودش برای من تعریف کرد. گفت غربی‌ها به شدت دنبال امام زمان هستند. برای زدن. برای محو کردن اندیشه امام زمان از ذهن مردم. بعد آقای لطیفی یک مساله‌ای را تعریف کرد که دو سه روز قبل اتفاق افتاده بود. گفت «دوستی دارم در قلهک. زنگ زد گفت بیا که با شما کاری دارم. من رفتم به خانه او. گفت دو نفر آمده‌اند اینجا با شما کار دارند. بعد دیدم این دو نفر انگلیسی حرف می‌زنند. مترجم هم آورده بودند. مقداری با من صحبت کردند و سوالاتی پرسیدند.
آن خارجی‌ها شنیده بودند که آقای لطیفی آن پیام را از جانب امام زمان برای امام خمینی برده بود. آقای لطیفی گفت «آن‌ها دو ساعت با من صحبت کردند و نوار گذاشتند. همه‌اش راجع به امام زمان بود. اینکه مردم چطور امام را باور دارند و ارتباط دل مردم با امام چیست. بعد هم ریز و دقیق شده بودند که امام با چه کسانی تماس می‌گیرد، کجا می‌رود و کجا می‌آید.
عین حرف‌های آقای لطیفی را علمای عراق هم به من گفته‌اند. وقتی به عراق رفتم آن‌ها می‌گفتند آمریکایی در عراق دنبال این بودند که بدانند ارتباط مردم و دل و قلب و فرهنگ آن‌ها با امام چیست.
باید به سمت امام برویم. (زمزمه جمعیت حاضر: ان شاءالله). عطر او پیچیده است. همه جای دنیا الان بحث امام است. اندیشمندان، صاحبنظران، حتی مردم عادی.
احمدی‌نژاد ادامه داد: یک زمان وقتی اسم امام می‌آمد، مقاومت می‌شد و انگ و برچسب می‌زدند. البته الان هم یک عده می‌زنند. ولی دیگر از این‌ها عبور کرده‌ایم. الان شاهد استقبال هستیم.
مرتضی لطفی پسر حاج قدرت الله لطیفی در گفتگو با مجله موعود در سال۸۷ به نقل از پدر خود اینطور نقل کرده بود: مرحوم لطیفی نظرشان بر این بود که حضرت (ع) دو ظهور دارند: ظهور آفاقی و ظهور انفسی. ظهور انفسی به این معناست که برای مقدمة ظهور در نفوس شیعه و غیر شیعه نام و یاد حضرت جاری می‌شود تا بعد از ظهور، مردم با نام ایشان آشنا باشند و غریبه نباشند. برای دوستان و شیعیان حضرت هم با این ظهور انفسی مقدمه‌ای فراهم می‌شود تا با دعا و توسلات، خود را برای ظهور آماده ساخته، از غفلت خارج شده، در سلک منتظران درآیند.
ظهور انفسی حدود پنجاه و پنج سال پیش شروع شده و از آن به بعد آرام آرام نام و یاد حضرت در همه جا جاری و ساری شد. خود حاج آقا هم یکی از مأموریت‌هایی که داشت، ترویج نام حضرت بود و ایشان از هر فرصتی در این راستا بهره می‌برد. می‌فرمودند: ظهور انفسی که آغاز می‌شود، در فاصلة خیلی کمی پس از آن، ظهور آفاقی هم اتفاق خواهد افتاد و ما منتظر ظهور حضرتیم.

خواب یک زن سعودی درباره ظهور امام زمان (ع)

روز 20مرداد 1392 سایت تدبیر 24 نوشت:
به گزارش شیعه آنلاین حدود یک هفته پیش کلیپی در سایت های اجتماعی و فضای مجازی عربستان سعودی منتشر شد که در آن یک زن سعودی در حال تعریف کردن خواب عجیب خود بود.
این زن عربستانی که أم ساره نامیده شده و گفته می شود ساکن مناطق شرق این کشور است، در این کلیپ می گوید: در خواب یک خورشید و دو ماه دیدم که عبدالباسط و القادر نام داشتند.
در بخش دیگر این کلیپ تصویر عبدالرحمن العنزی تعبیر کننده خواب در عربستان که از شهرت فراوانی در این زمینه در جهان عرب برخوردار است، دیده می شود که خواب این زن را تعبیر می کند.
وی در این باره می گوید: تعبیر و تفسیر خواب أم ساره به این معنی است که آخرالزمان و ظهور مهدی منتظر، نزدیک است.
در همین راستا برخی رسانه های سعودی با پرداختن به این کلیپ اعلام کردند که انتشار آن به قدری گسترده بوده که تقریبا در یک هفته گذشته بیش از یک میلیون بازدید کننده داشته است.
ابو مجاهد البراق دیگر تعبیر کننده خواب ها در عربستان،‌ نیز در این باره گفت:‌ اظهارات أم ساره را شنیدم و منطقی به نظر می رسد. به نظر بنده خورشید در این خواب به معنی جایگاه خلافت اسلامی است و دو ماهی که او در خواب دیده به منزله قرآن و سنت (یا به تعبیر دیگر عترت) بوده است. این به معنی آن است که امام آخرالزمان که مهدی منتظر نام دارد قرار است در آینده نزدیک ظهور کند تا با قرآن به خلافت اسلامی برسد.
احادیث موجود در کتب حدیث نیز این مسأله را تأیید می کند.
وی در ادامه گفت:‌ او بعد از ظهور زیر پرچم لا إله إلا الله عدل، امنیت و مساوات را بین مردم بر پا می کند و از این طریق خواهد توانست که همه دیکتاتوران جهان را از بین ببرد و بر سراسر جهان مسلط شود و حکومت کند. او پاک و منزه است زیرا خداوند در قرآن فرموده و طهرهم تطهیرا در روایات نیز چنین آمده است.

خبر دیگر

در 27 شهریور 1392 ایسنا و دیگران خبر دادند که شب قبل، احمدی نژاد در مسجد نارمک، وقتی کسی گفت: آقای احمدی نژاد آیا ما می‌توانیم از الان تبلیغات خود را برای چهار سال دیگر شروع کنیم، اظهار کرد: آیا شما می گویید تا چهار سال دیگر امام زمان نیاید؟ امام زمان تا چهار سال دیگر می‌آید و همه دنیا را اصلاح می‌کند. [ایسنا]. خبرگزاری یاد شده گفته است که دفتر احمدی نژاد اطلاعیه داده که آن عبارت درست نیست و وی گفته است: باید منتظر امام زمان بود که مصلح واقعی اوست و دعا نماییم در فرج ایشان تعجیل شود.

چه مقدار از علائم ظهور تحقق یافته است؟

آیت الله ناصری مدیر حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) گفت: بخش عمده‌ای از علائم ظهور به تحقق پیوسته است، من خود، زمانی پیش از این به بررسی این علامت‌ها پرداختم و به وضوح دریافتم که نزدیک به 99 درصد از این علامت‌ها، پیش از این به وقوع پیوسته است.
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس [29 شهریور 1392] ، تعلق گرفتن اراده حضرت حق به ظهور ولی عصر(ع) از پی فراهم آمدن شرایط و زمینه‌های مناسب برای آن، صورت خواهد گرفت.
این شرایط، در دوره‌ نهایی پیش از ظهور فراهم می‌شود و بر اساس شماری از روایات صادره از خاندان عصمت(ع)، این ایرانیان هستند که دست در کار زمینه‌سازی و فراهم آوردن شرایط مناسب برای ظهور خواهند برد و آرایندگان مقدمه برای آن دوره فرخنده خواهند بود.
[ایشان با ذکر چند روایت گفتند:] ایرانیان نه تنها در پایان دوران غیبت کبری زمینه‌سازان ظهور آن حضرت خواهند بود که در صدر اسلام نیز به عنوان مؤمنانی حقیقی شناخته می‌شده‌اند؛ همانگونه که در دوران ظهور نیز پای در رکاب یاری آن حضرت دارند و از صمیم جان در خدمت به ایشان می‌کوشند.
در فرهنگ شیعی کسانی که وقت خاصی را برای ظهور آن حضرت مشخص می‌کنند، «وقاتون» خوانده شده‌اند و مکرراً دستور به تکذیب آنان داده‌اند؛ اکنون می‌افزاییم که بدون آنکه بتوان زمانی را برای ظهور آن حضرت مشخص کرد، تنها می‌توان گفت که بر اساس قرائنی، زمان ظهور آن حضرت نزدیک است.
بلافاصله تکرار می‌کنیم که این سخن ما این است که بر اساس علائمی که برای ظهور مشخص شده است، می‌توان دریافت که واقعه انقلاب جهانی آن حضرت، از نظر زمانی به دوران ما بسیار نزدیک است، چه قسمت عمده این علائم متحقق شده و شماری از آن‌ها نیز در حال وقوع و جریان است.
گذشته از این اما، شماری از کسانی که به محضر حضرت ولی‌عصر (ع) بار یافته‌اند نیز بر این مطلب تأکید می‌کنند.
مدت‌ها پیش از این، یکی از صالحان روزگار شرف حضور در محضر آن حضرت را دریافت، در آن مجلس، گویا آخرین ذخیره الهی خطاب به آن مرد صالح فرموده بودند: «فرج من نزدیک شده است؛ دعا کنید که بدائی در این زمینه حاصل نشود».
بدیهی است که آنچه نقل شد، نص کلام آن حضرت نیست؛ اما آنچه ایشان بر زبان آورده بودند مضمونی این چنین داشته است.
حال بر ماست که به مقتضای امر آن حضرت، دعا کنیم که برای خداوند بدائی حاصل نشود، و به زودی شاهد قیام فراگیر آن حضرت باشیم؛ اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب‌الزمان بمحمد و اهل بیت الطاهرین.
سنت خداوند متعال بر آن بوده است، که پیش از وقوع هر یک از وقایعی که در سرنوشت انسان‌ها تاثیری شگرف دارد، علائمی را ظاهر سازد. این علائم نشان‌دهنده نزدیک شدن و یا به وقوع پیوستن این وقایع است. در این شمار است علائمی که پیش از ولادت پیامبر اکرم(ع) ظاهر شد؛ خاموش شدن بتکده فارس - که چندین هزار سال آتش را در خود افروخته داشت ـ خشک شدن دریاچه ساوه ـ که از عبادتگاه‌های زردشتیان بود- ، فرو ریختن چهارده کنگره از کنگره‌های کاخ کسرای زمان و ... در شمار این علائم بود.
این علامت‌ها به گونه همسو، نشان از فرو ریختن بنای شرکت و ستم داشت؛ چه این نشانه‌ها در دو بعد شرک عبادی و نیز شرک اجتماعی، نشان از اضمحلال این دو داشت؛ و به خوبی دلالت بر ظهور توحید عبادی و توحید اجتماعی در قالب دین اسلام و حکومت عدالت‌گرایانه پیامبر اکرم می‌کرد، شکافته شدن دیوار خانه کعبه به هنگام ولادت امیرالمؤمنین(ع) و نیز فریاد جبرائیل در آسمان که خبر از ولادت آن حضرت می‌داد نیز در همین شمار است.
برای واقعه شکوهمند ظهور - که بدون تردید در شمار مهمترین وقایع عالم هستی است و از این جهت با واقعه مبعث پیامبر اکرم(ص) همسری می‌کند- نیز علائمی است. این علائم به گونه پراکنده در روایات اهل بیت(ع) بیان شده است و شماری از دانشمندان شیعی نیز به جمع‌آوری آن پرداخته‌اند.
در اینجا می‌خواهیم اشاره کنیم که شماره این علائم از 800 علامت فراتر است. اکنون با تفحص و دقت نظر در آن‌ها، می توان دریافت که بخش عمده‌ای از این علائم به تحقق پیوسته است. من خود زمانی پیش از این به بررسی این علامت‌ها پرداختم و به وضوح دریافتم که نزدیک به 99 درصد این علامت‌ها، پیش از این به وقوع پیوسته است. در آن میان، تنها حدود 10 علامت که از علائم حتمیه نیز هستند و یک سالی پیش از ظهور متحقق می شوند هنوز ظاهر نشده‌اند.
یکی از این علائم، ظهور 28 پرچم در حوزه ممالک اسلامی است، گویا منظور از «پرچم» در این روایات، تشکیل حکومت و یا شبه حکومت‌هایی است که در این حوزه صورت می‌پذیرد، به هر حال، بنا بر آنچه در این نصوص ذکر شده است، در زمان نزدیک و بلکه پیوسته به زمان ظهور، 28 پرچم در میان منطقه مسلمان‌نشین جهان پدید می‌آید که از آن میان، سه پرچم در ایران خواهد بود و دو پرچم در شام و در هر یک از ترکستان و روم نیز یک پرچم ظهور خواهد کرد.
این حکومت و یا شبه حکومت‌ها، هر کدام داعیه‌دار اصلاح هستند و به جز سه نهضت بسیار قوی سفیانی، سید یمانی و سید حسنی خراسانی گویا بقیه دولت‌ها از قدرت چندانی برخوردار نیستند و از این رو مضمحل می‌شوند.
سفیانی در شمار مخالفان حضرت است و در مقابل او، سید یمانی - که با پیوستن سید حسنی لشگری بسیار قوی به دست خواهد آورد - در شمار یاران و یاری‌کنندگان ولی عصر(ع) خواهد بود.

دولت احمدی نژاد گفتمان مهدویت را جهانی کرد
شبکه ایران / محمد قائم‌مقامی استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با ایران درباره رسالت نظام جمهوری اسلامی در زمینه تشکیل جامعه مهدوی و مقدمه‌سازی ظهور امام زمان (عج) گفت: در رابطه با وظیفه و رسالت جمهوری اسلامی درخصوص تشکیل جامعه مهدوی به این نکته اشاره می‌کنم که روایتی داریم، مبنی بر اینکه قبل از ظهور حضرت باید کسانی قیام کنند و دولت امام زمان را تشکیل دهند، یعنی زمینه ساز دولت امام زمان‌(عج) باشند.رسالت جمهوری اسلامی یعنی همین نظام جمهوری اسلامی نظام زمینه‌ساز است.
در دولت‌های قبلی موضوع مهدویت کمرنگ شده بود
وی با بیان این نکته که در دولت‌های قبلی موضوع مهدویت کمرنگ شده بود، گفت: کل هدف انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بحث ولایت فقیه و بحث مهدویت و ظهور امام زمان (عج) است. یعنی به واسطه حدود ولایت فقیه و نیابت امام زمان (عج) انقلاب و نظام جمهوری اسلامی شکل گرفت و تاسیس شد و دولت‌ها نیز بایدگفتمان ولایت را همیشه در رأس فضای گفتمانی خود حفظ کنند.استاد قائم‌مقامی ادامه دادند: البته ما می‌دانیم مقصد جمهوری اسلامی زمینه‌سازی برای ظهور حضرت امام زمان است که دولت آقای احمدی‌نژاد برای پررنگ‌تر کردن این زمینه تلاش بسیار می‌کرد. ویژگی دولت آقای احمدی‌نژاد، ویژگی اساسی و اصیلی بود و در واقع ایشان (احمدی‌نژاد) سعی کرد گفتمان خودش را به گفتمان ولایت‌فقیه و ظهور امام‌زمان (عج) نزدیکتر بکند و ما معتقدیم ایشان توفیقات زیادی در این زمینه داشته‌اند، اگرچه توفیق وی کامل نبوداز سایت رایحه ظهور


١٠:٥٣ - جمعه ٦ فروردين ١٤٠٠    /    شماره : ١١٦١٧٤    /    تعداد نمایش : ١٠١١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

مقالات گروه

مهدويت و آخرالزمان

حجت الاسلام والمسلمین دکتر رفیعی: رابطه بین امام زمان و امام حسین همان رابطه بین ظهور و عاشوراست. رابطه بین یاران حسین و یاران امام زمان و انتظار، دو خط پشت سر هم و دنبال هم است. انتظار و ظهور در امتداد عاشورا و کربلا است. در این سخنرانی به ویژگی های مشترک یاران دو امام پرداخته می شود.

چرا اظهارات مربوط به ظهور از تب و تاب افتاده است؟

نویسنده: حجت الاسلام رسول جعفریان؛ در یک مقطع، در کشور ما، اخبار ظهور در ایران بشدت رشد کرد و بازتاب قابل توجهی در جامعه داشت. مدعیان فراوانی در این گوشه و گوشه یافت شدند و مطالب شگفتی گفتند. این امر بی سابقه نبود، اما در آن دوره شدت گرفت. حالا یک سالی است که این مباحث فروکش کرده است. با این حال باید گفت به مناسبت تحولات سوریه و عراق، همچنان زمینه وجود دارد.

گونه شناسی رویکردهای آموزه مهدویت درچارچوب ظرفیت تمدنی

نویسندگان: حجت الاسلام دکتر محسن الویری و محمدرضا برزویی؛ آموزه مهدویت، بخشی مهم از اندیشه اسلامی است که می تواند از طریق ترسیم آینده ای دست یافتنی در شکل دادن به جوهره و روح حاکم بر تمدن جدید اسلامی، نقش آفرین باشد و به مثابه یک «ستاره راهنما»، راهنمای جوامع اسلامی به سوی جامعه کمال یافته و برخوردار از تمدن آرمانی به شمار آید. این آموزه در پیروزی، تثبیت و بقای انقلاب اسلامی ایران نیز نقشی مؤثر داشته است.

فرجام نیکوی زمان

نویسنده: حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی اکبر عالمیان(استاد همکار مجتمع آموزش عالی تاریخ، سیره و تمدن اسلامی)؛ حکومت جهانی امام مهدی (عج)، نه تنها مورد تأکید و تأیید اهل بیت (ع) بوده است، بلکه به عنوان امید و آرمان عالی آن بزرگواران در جهت احیای شریعت محمدی (ص) و آموزه‌های قرآنی محسوب شده است.

اثبات تاریخی وجود امام زمان از راه بررسی منصب وکالت در عصر غیبت صغرا

نویسنده: حسین قاضی خانی؛ بحث در اثبات وجود امام دوازدهم شیعیان امامی، در گذر تاریخ همواره مطرح بوده است. امروزه افرادی مانند احمد الکاتب وجود وی را رد و بحث نواب اربعه را ساختگی برمی شمارند. مقاله حاضر درپی جواب گویی به این گونه بحث هاست. در نوشته پیش رو، کوشیده شده است با بررسی منصب وکالت در عصر غیبت صغرا از راه شناخت وکلا و چگونگی فعالیت های آنان به اثبات وجود امام زمان از راه تاریخی و نه از راه های کلامی و حدیثی پرداخته شود.

بازخوانی عوامل پیدایش و انحطاط انشعابات انحرافی شیعه در غیبت صغرا

نویسندگان: خدامراد سلیمیان و طیبه نقی ‌پور؛ پیشوایی معصومان:، به دو دوره تقسیم شده است: دورة حضور و دورة غیبت. هر یک از این دوره‌ها، دارای ویژگی‌هایی متمایز از دیگری است. یکی از ویژگی‌های دورة حضور، فراهم‌بودن همة زمینه‌های راهنمایی مردم به سوی حق و دوری از انحرافات و بی‌راهه‌ها بوده که در دورة پس از آن، با غیبت امام عج، زمینة پدیدآمدن و گسترش جریان‌های انحرافی توسعه یافت. البته دیری نپایید که بیش‌تر این جریان‌های باطل و مدعیان دروغین، به سبب هدایت‌های ظاهری و باطنی امام غایب، روشنگری‌های نایبان خاص و تلاش علمای زمان، چون کف روی آب، نابود شده، به تاریخ پیوستند.

دست برسر نهادن برای تعظیم امام زمان(عج) سنتی شرعی یا رسمی اجتماعی

نویسنده: حسین حسینیان مقدم؛ چکیده امروزه در بسیاری از مناطق شیعه نشین، بپاخاستن و دست بر سر نهادن در برابر شنیدن نام امام قائم(عج) در شمار آداب و رسوم عصر غیبت شمرده می شود و گاه از آن به عنوان سنتی شرعی و رایج در سیره شیعیان یاد می گردد. سیره ای که گفته می شود پیوستگی خود را تا عصر معصومان(ع) حفظ کرده است و ریشه در فرمان و سبک زندگی امامان معصوم(ع) دارد.

نقش و جایگاه توقیعات در عصر غیبت صغری

نویسنده: محمد رضا جباری؛ از مهم ترین وظایف و مسؤولیت های «نائبان چهارگانه » در عصر «غیبت صغری » ، دریافت و تحویل نامه های شیعیان، به امام عصر علیه السلام و متقابلا پاسخ آنها به شیعیان بود . البته در عصرهای پیش از «غیبت صغری » نیز یکی از مهم ترین راه ها برای ارتباط شیعیان با امامان معصوم علیهم السلام، نامه ها و مکتوبات بود .

شاخصه شناسی مواجهه ائمه علیهم السلام با مدعیان دروغین مهدویت

نویسنده: امیرمحسن عرفان ؛ این پژوهه می کوشد با هدف نهادینه سازی رویکرد کیفی بـه موضـوع مـدعیان دروغـین مهدویت ، شاخصه های مواجهه ائمه : با مدعیان دروغین مهدویت را بیان کند و این فرضیه را محک بزند که سبک مواجهه ائمه : با مدعیان دروغین دارای ویژگـی هـایی اسـت کـه می تواند به مثابة الگو در روزگار کنونی به کار تقابل با مدعیان بیاید. این مقاله بـا رویکـردی توصیفی _ تحلیلی سامان یافته ، و برحسب دستاورد یـا نتیجـه تحقیـق از نـوع توسـعه ای _ کاربردی و به لحاظ نوع دادههای مورد استفاده، یک تحقیق کیفی است .

واکاوی تاریخی مفاهیم معنا شناختی دوره غیبت صغرا

نویسنده: مجید احمدی کچایی؛ با گذشت سده‌های متمادی از جریان‌های تاریخی دوره غیبت صغرا، در برخی لغات آن دوره تحول صورت گرفته؛ به طوری که به نظر می‌رسد برخی واژگان مرتبط، معنای گذشته را از دست داده و به گونه‌ای دیگر فهمیده می‌شوند و البته بسیاری دیگر از این واژگان، با گذر ایام اصالت مفهومی‌شان را حفظ کرده‌اند.